Vendel
19 °C

Hosszú Katinka még két döntőbe beúszta magát

2014.12.07. 12:22

A délelőtti selejtezőkből csak ketten jutottak tovább a magyarok közül Dohában, az úszók rövidpályás világbajnokságának befejező napján: 200 méter gyorson Hosszú Katinka a harmadik, Verrasztó Evelyn pedig a nyolcadik idővel biztosította helyét a vasárnap délutáni döntőben, írja az MTI.

Hosszú ideje 1:52.73 perc, ha a fináléban még közelebb kerül országos csúcsához (1:51.41), újabb dobogós helyet érhet. 50 méter háton - hetedikként - szintén beverekedte magát a vasárnapi döntőbe. Verrasztó Evelyn 200 méter gyorson még éppen - nyolcadikként - bejutott a fináléba (1:54.80).

Nem járt távol a nyolc közé jutástól Bernek Péter és Biczó Bence, valamint a 4x50 méteres férfi vegyesváltó sem. Bernek, aki 400 méter gyorson világbajnok lett pénteken, vasárnap korábbi fő számában, 200 méter háton próbálkozott, de a teljes rangsorban végül a 12. lett (1:52.70). Ugyanígy zárt 200 méter pillangón Biczó Bence (1:53.17). A Földházi Dávid, Gyurta Dániel, Holoda Péter, Kozma Dominik összetételű vegyesváltó a 10. lett (3:27.14).

A többiek távolabb végeztek a továbbjutást érő helyektől: 200 méter háton Balog Gábor 14-ként (1:53.54), 200 méter pillangón - a 400 méteres vegyesúszásban csütörtökön vb-bronzérmes - Verrasztó Dávid 18-ként (1:54.55), 200 méter mellen Gyurinovics Fanni 30-ként (2:29.62) zárt.

Az 1500 méteres férfi gyorsúszás úgynevezett lassú futamainak egyikében próbált szerencsét Dudás Dániel, aki összesítésben a 41 induló közül 14-ként végzett (14:53.36). Hogy a teljes lajstromban hányadik hely jut neki, az a nevezési eredmények alapján a nyolc legjobbat felsorakoztató, gyakorlatilag a szám döntőjének tekintendő délutáni gyors futamtól függ. Itt Gyurta Gergely indul, akit a második legjobb idővel neveztek.