Hosszú Katinka és az olimpiai bajnok sem bírt Kapással

2015.11.12. 10:07

Gyurta Gergely és Kapás Boglárka sikerével kezdődött az úszók rövidpályás országos bajnoksága szerdán Százhalombattán, ahol a szombatig tartó esemény nyitónapján a két leghosszabb medencés szám versenyeit rendezték meg, írta az MTI.

Az 1500 méteres gyorsúszásban Gyurta 14:28.85 perces remek idővel győzött, alig 49 századmásodperccel maradva el saját magyar csúcsától.

Női 800 méter gyorson Kapás Boglárka tudta le leghamarabb a távot (8:14.23 p), megelőzve a szám országos csúcstartóját, az erre az ob-ra is rendkívül gazdag versenyprogramot vállaló Hosszú Katinkát, és a 10 kilométeres nyíltvízi úszás londoni olimpiai bajnoknőjét, Risztov Évát.

A férfiaknál 32-en, a nőknél pedig 42-en indultak.

A bajnokság csütörtökön folytatódik, a délelőtti selejtezőket követően 16 órától rendezik meg 14 szám döntőjét.

Magyar siker hosszútávúszásban

A nyíltvízi úszók 2015/16-os Európa-kupa-sorozatának portugáliai nyitóállomásán másodikként végzett Székelyi Dániel.

A magyar hosszútávúszó csupán négy tizeddel maradt el a brit Tobias Robinsontól, miközben csak 18 századmásodperccel volt gyorsabb a bronzérmes francia Marc Olivier-nél.

A nők 10 kilométeres versenyét a szám világbajnoka, a francia Aurelie Muller nyerte tetemes előnnyel portugál és brit riválisa előtt.