4 év alatt 22 másodpercet romlott a kínai csodaúszó

2016.04.07. 17:35

Vasárnap kezdődött a kínai úszók válogatója az olimpiára, és a legnagyobb figyelem a feltörekvő tehetségek mellett Je Si-vent övezi, miután négy éve mindkét vegyes számban olimpiai bajnok lett.

A most 20 éves úszó nincs nagy formában - súlygondjai szembetűnőek -, 400 vegyesen hetedik lett. 4:50-es idejénél Magyarországon a korosztályos bajnokság döntőjében is jobbat szoktak úszni.

Je a tavalyi kazanyi világbajnokságon sem remekelt, 400-on esélye sem volt a döntőbe jutásra 4:42-es idejével.

Az általa elért időknek azért van jelentőségük, mert 400-on az övé a világrekord, 4:28,43-at úszott Londonban. Ezt a világrekordot üldözi egyébként Hosszú Katinka, és hiába jobb 300 méter után, ahogy ráfordul a gyorsra, a virtuális rekord, a közvetítésben látható piros vonal folyamatosan előzi meg.

Je Londonban az utolsó ötvenen jobban úszott, mint Ryan Lochte, aki nyert a férfiaknál.

A kínai versenyző 200 vegyesen egyébként javított, 2:12,01-gyel, ez a győzelem elég is volt. Az olimpián ugyanakkor hatalmas javulásra lenne szüksége, mert négy éve 2:11-en belüli idővel lehetett csak a nyolcas döntőbe jutni. Je 2:07,57-tel lett aranyérmes ezen a távon.

Kétszázon a világrekordot Hosszú Katinka 2:06,12-vel tartja.