Lemondott Kiss László az egymilliós MOB-állásról
További Úszás cikkek
- Hosszú Katinka reagált a szexuális zaklatási ügyre: Számítottam a felém irányuló támadásra
- Aranyéremmel zártak, a magyar úszók a junior világbajnokságon is verhetetlenek voltak
- Szexuális zaklató edzőt foglalkoztatott Hosszú Katinka úszóklubja
- Újabb magyar aranyérem született a párizsi paralimpián
- Ilyesmi még nem volt Budapesten, erre idefigyel az egész világ
Kezdeményezte a MOB-os munkaviszonya megszüntetését Kiss László, a magyar úszóválogatott csütörtökön lemondott szövetségi kapitánya. Kissnek eddig a Kiemelt Edzői Program keretében volt az olimpiai bizottsággal munkaszerződése, javadalmazása havi nyolcszázezer-egymillió forint körül lehetett, írja az Origo.
Már péntek reggel, nem sokkal Kiss csütörtöki lemondása után megírtuk: a korábbi büntetőügyei miatt távozni kényszerült szövetségi kapitány elveszítheti ezt az egymilliós állását.
A most 75 éves Kisst még 21 évesen, 1962-ben ítélték el csoportos nemi erőszak miatt, ítéletét kedden hozták nyilvánosságra. A kiszabott három év helyett 20 hónap után amnesztiával szabadult. 1965-ben már edzősködött, később tanítványai közül Egerszegi Krisztina öt olimpiai aranyat nyert, Kovács Ágnes egyet.
Miután kedden kiderült a korábbi ítélete, szerdán még a Magyar Úszószövetség és annak edzőbizottsága is kiállt mellette. Igaz, az úszószövetség állásfoglalását nem a 15 tagú elnökség, hanem egy úgynevezett – jogilag nem is létező – vezetőség hozta meg. Úgy tudni, az elnökségi tagok felénél kevesebb, mindössze hét ember döntött róla; azt pedig biztosan tudni, hogy az elnökség két tagja, Cseh László és Becsky András biztosan nem írta alá a Kiss felmentő nyilatkozatot.
Kiss a Kiemelt Edzői Programnak a 2013-as elindítása óta tagja volt (a tagnévsort pdf-ben itt találja). Az úszóedzők közül rajta kívül 17-en vesznek részt a programban.