Cseh mindenkit megvert 200 vegyesen, de visszalépett

2016.05.17. 12:04

Cseh László a legjobb időt érte el a 200 méteres vegyes úszásban londoni úszó Európa-bajnokságon, de visszalépett, nem lesz ott a középdöntőben.

Bernek Péter hétfőn bronzérmet szerzett 400 méteres gyorsúszásban, de nem pihenhetett sokat, az úszó Európa-bajnokság második napján már 200 méteren indult. Sikerült is neki továbbjutnia a középdöntőbe, az utolsó előfutamban a hatodik időt úszta (1:48.80), ez összességében a 14. helyen ment tovább. A vele együtt úszó Kozma Dominik a 11. legjobb időt (1:48.45) teljesítette. Telegdy Ádám 1:49.63-a a 28. helyre volt elég.

Női száz méter mellen Sebestyén Dalma indult az előfutamokban, 1:09.67-tel a a huszadik helyet szerezte meg, nem jutott a középdöntőbe.

Cseh László a harmadik futamban tartott erődemonstrációt, már az első fordulótól vezetett, és végig elől is maradt, 1:58.17-tel nyerte futamát, közel két másodpercet adott a második helyen érkező görög Vazajosznak. Grátz Benjámin ebben a futamban hatodik lett, végül 13.-ként jutott a középdöntőbe.

A magyar úszó idejét nem igazán tudta megközelíteni senki, az utána következő Santos Alexis Manacas 1:59.90-et úszott. A Magyar Úszó Szövetségtől azt a tájékoztatást kaptuk, hogy Cseh nem vállalja a kétszáz vegyest tovább, csak az ötven pillangón indul az esti programban.

Női száz gyorson az előzetes tervek alapján Hosszú Katinka is indult volna, de végül visszalépett. Magyarok így is indultak, Verrasztó Evelyn 12.-ként tovább is ment a középdöntőbe. Késely Ajna a 44. időt úszta.