Hosszú: újabb négy arany, egy ezüst

2016.08.27. 18:57

A pénteki három aranya után szombaton négy első helyet gyűjtött Hosszú Katinka a Chartres-i rövödpályás világkupa-sorozat első állomásán. A tornát így tizenegy éremmel (7 arany, 3 ezüst, 1 bronz), vagyis 13 ezer dolláros bevétellel zárta. Jakabos Zsuzsanna szombaton három bronzérmet nyert.

100 gyorson rögtön mindketten dobogóra állhattak, Hosszú új országos csúccsal, 51,12-vel lett a második, Jakabos mögötte lett a harmadik. Hosszú ezzel bő 1 másodpercet vert saját országos csúcsára, amit még 2014-ben Réunion szigetén úszott (52,37 mp).

A 100 hátat és a a 400 gyorsot is félmásodperces előnnyel nyerte Hoszsú (utóbbit a 2014-es hongkongi állomás óta először tudta behúzni). A 100 vegyes izgalmasabb volt, de 21 századdal fő vetélytársa, a jamaicai Alia Atkinson előtt ért célba, míg 400 vegyesen jóval biztosabban, 3.5 másodperces előnnyel ért célba, írja a sportági szövetség Facebook-oldalán. 50 pillangón 6. helyen végzett, de saját számait biztosan hozta. Az viszont látszik, hogy az olimpiai érmek sokat kivettek belőle, most nem került saját világrekordjainak közelébe.

Jakabos 400 vegyesen szerezte meg harmadik bronzérmét, miután óriási hajrában, 14 századdal a brit Hannah Miley előtt érintette a falat. A korábbi, 200 pillangón szerzett bronzérmével együtt 1500 dollárral gazdagodott.

Újoncként szállt be a rövidpályás-vk-ba Mészáros Márk, aki szombaton 200 gyorson állt rajthoz, de a 400 vegyes pénteki ezüstje után ezúttal csak a döntő lehetett a cél – ebbe bekerült, ám aztán 8. lett.

Folytatás három nap múlva, augusztus utolsó két napján, Berlinben.