Junior világcsúccsal vb-győztes a 4x200-as gyorsváltó, Késely Ajna is világbajnok

2017.08.27. 06:42

Két aranyérmet is nyertek a magyar úszók a junior világbajnokság negyedik napján: női 400 gyorson Késely Ajna nyert nagyon meggyőző teljesítménnyel, 1.61 másodperces előnnyel a második Delfina Pignatiello előtt, 4x200-as gyorsváltóban pedig a férfi csapat nyert világcsúccsal az Egyesült Államokat minimális, egyetlen százados előnnyel megelőzve.

A Márton Richárd, Milák Kristóf, Holló Balázs, Németh Nándor összetételű váltót a 4x100-as vb-aranyat nyerő csapathoz hasonlóan a végén, Németh remek úszásának köszönhetően jött fel. Az első két váltásnál még a negyedik helyen voltak, a 400 gyorson junior vb-második Holló a második helyre hozta fel a csapatot, majd Németh a mezőny második legjobb 200-át úszva behozta az első helyre a csapatot, amely 7:10.95-tel új junior világcsúcsot úszott.

A világbajnok 4x200-as gyorsváltó
Fotó: FINA

Németh egyébként döntőzött is a váltó előtt nem sokkal, de 50 gyorson nem úszta ki magát, csak hetedik lett, megérte tartalékolni.

Késelynek, aki 4:06.72-es időt úszott, ez volt a második érme Indianapolisban, 800 gyorson pont a mostani második Pignatiello mögött lett ezüstérmes, de 1500 gyorson és 200 gyorson is indul még egyéniben, ott további érmeket gyűjthet.

Késely Ajna a dobogó tetején
Fotó: FINA

A három döntő mellett egy elődöntőben is volt magyar érdekelt, ott a már junior világbajnok Milák Kristóf a negyedik legjobb idővel jutott az 50 pillangó döntőjébe, 23.85-öt úszott.

Négy nap után Magyarország 4 arannyal – korábban öt junior vb-n egy aranyat sem nyert a magyar csapat –, négy ezüsttel és egy bronzzal az éremtábla második helyén áll a 8-7-4-es mérlegű Egyesült Államok mögött.