Kapás ezüstéremmel kezdte a római úszóversenyt

2018.06.29. 22:13

Kapás Boglárka ezüstérmes 1500 méteres gyorsúszásban a Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű római úszóverseny pénteki első napján.

Kapás és a legjobb olasz, Simona Quadarella gyorsan megléptek a többiektől, 500 méternél, a táv harmadánál már 15 másodperccel vezettek. A kettős különversenye féltávig tartott, Quadarella végül 16 percen belüli idővel nyert, míg a riói olimpiai bronzérmes Kapás 16:07.48-cal lett második.

"Jobbat akartam úszni, mint két hete Canet-ban, összességében elégedett vagyok ezzel az idővel" - fogalmazott a futam után a magyar versenyző. Hozzátette, pozitív érzések vannak benne, mert tudja, hogy a csúcsformája sokkal jobb lesz ennél, áll a szövetség hírlevelében.

Férfi 100 méter pillangón Pulai Bence 52.60-as időeredménnyel ötödik lett, míg Bohus Richárd a 7. helyen zárt 50 m háton (25.81).