Verrasztó és Késely is legjobb idővel döntős

2018.08.09. 10:48

Az idei úszó Európa-bajnokság zárónapján a 400 vegyes előfutamai nyitották a programot.

A szám nagy favoritja, Verrasztó Dávid esélyeshez méltón versenyzett, és a legjobb idővel (4:14,18) került a délutáni döntőbe. Gyurta Gergely a tizedik lett, így ő nem úszhat az esti programban.

Verrasztó Dávid
Fotó: Francois-Xavier Marit / AFP

"Kemény lesz délután, az angol versenyző, Max Litchfield jobb erőben van nálam, jó meccs lesz"

- mondta az M4-nek Verrasztó.

Litchfield volt a másik, aki 4:15-ön belül tudott úszni.

400 gyorson Késely Ajna és Kapás Boglárka egymás mellé került az előfutamban. Utóbbi a 200 pillangón már nyert, előbbi viszont két érmet gyűjtött, 800 és 1500 gyorson. A 16 éves versenyzőnek viszont ez a legerősebb száma.

Ennek megfelelően is versenyzett, nem tudták vele tartani a lépést, 4:08,77-tel fejezte be a futamát. Mivel a következő futamban sem volt nála gyorsabb, a négyes pályát kapja a döntőben. Kapás 10., ezzel kiesett.

Késely Ajna a 400 méteres gyorsúszás selejtezőjén a 2018-as világbajnokságon, Glasgowban 2018 augusztus 9-én.

"Nem kellemes, de a reggelhez képest jó úszás volt, nem fájt. Turi Györgytől, edzőmtől azt az utasítást kaptam, legyen ez már egy örömúszás, igyekszem ennek megfelelni"

- értékelt a Kőbánya SC versenyzője.

A 4x100-as férfi vegyes váltó második idővel jutott a fináléba, a női vegyesváltó a nyolcadik helyen.

A délutáni döntőkben, 18 órától Cseh László és Milák Kristóf érdekelt a 100 pillangó fináléjában - Cseh igazi sportemberként bevállalta az előfutamot a váltóban -,  Burián Kata 200 háton lesz érdekelt, második helyen jutott be a legjobb nyolc közé.

És a már említett Verrasztó valamint Késely jön.