1 °C

Hosszú Katinka megállíthatatlan, mindkét döntőjét megnyerte

2018.09.28. 21:04

Hiába a 2 milliárdos válóper, Hosszú Katinka megállíthatatlan. 200 méter pillangón és 100 méter vegyesen első lett az úszó világkupa eindhoveni állomásán pénteken.

A 200 méter pillangón volt a legnagyobb esély a magyar éremre, hisz Hosszún kívül Jakabos Zsuzsanna és Kapás Boglárka is rajthoz állt. Utóbbi kettőnek azonban nem sikerült felférni a dobogóra, 4. és 5. helyen végeztek, Hosszú Katinka viszont szárnyalt, 2:02.87-es idővel nyerte meg a távot.

000 1881RN
Fotó: Francois Xavier Marit

100 méter vegyesen is a háromszoros olimpiai bajnok magyar úszó volt a legjobb, 57.44-es idővel sikerült győznie. A svéd olimpiai bajnok Sarah Sjöströmnek majdnem egy másodpercet adott (csak negyedik lett), kiváló formában van Hosszú Katinka.