Hosszú Katinka óriási fölénnyel nyert 400 vegyesen

DEBRE20190329027
2019.03.29. 18:48

Hosszú Katinka nagyon simán nyert a 400 méter vegyes úszás döntőjében a debreceni országos úszóbajnokságon pénteken. A férfiaknál Verrasztó Dávid ugyanebben a számban megvédte a címét.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka elképesztően úszott, a verseny kezdetétől kezdve magabiztosan vezetett, már háton egy testhossznyi volt az előnye. Végül 4:35.69-es idővel nyert, öt másodperccel megelőzve a második Kapás Boglárkát.

Most iszonyú fáradtnak éreztem magam, és pont egy ilyen délutánon volt a négyszáz vegyes. Ennek fényében kifejezettem jónak tartom a 4:35-öt, illetve azt, hogy 4:33-4:34-eket jöttem már az idén – ha visszagondolok, 2017-ben így az év elején messze nem szórtam ilyen időket.

– mondta Hosszú a verseny után.

A férfiaknál Verrasztónak már nem ment ilyen simán a verseny, Bernek Péter sokkal jobban kezdett. A szám címvédője viszont elképesztőt hajrázott, mellen ledolgozta a hátrányát, és bár a gyors végén elfáradt, 15 századnyi előnnyel így is behúzta a versenyt.

Hosszú 200 méter háton is döntőzött ma, ott viszont nem jött össze a neki az aranyérem, Burián Katalin két másodperccel megelőzte. A férfi 100 méter gyorson Németh Nándor országos csúccsal győzött (48.17), Kozma Dominik (48.89) és Milák Kristóf (49.23) előtt, míg a nőknél Jakabos Zsuzsanna (55.43) nyerte a számot.

• 3. Egri Úszó Klub 3:25.91

(Borítókép: Hosszú Katinka a 400 méteres vegyes úszás döntőjében az úszók országos bajnokságán a Debreceni Sportuszodában 2019. március 29-én. Fotó: Czeglédi Zsolt / MTI)