Milák Kristóf világcsúcsa az elmúlt év legnagyobb úszása

2020.01.03. 13:25

Milák Kristóf világrekordját választotta az elmúlt év úszásának a swimswam.com szaklap, írja az MTI.

A 19 éves magyar úszó július 24-én a dél-koreai Kvangdzsuban rendezett világbajnokságon 200 méter pillangón 1:50.73 perces idővel ért célba, ezzel 78 századot vert a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps 2009-es, cáparuhás világrekordjára (1:51.51).

Milák mögött a második helyen egy másik tinédzser, a 17 esztendős amerikai Regan Smith végzett, aki a világbajnokságon a 200 méteres hátúszást nyert  meg 2:03.35 másodperces világcsúccsal. Az oldal értékelése szerint 2019 legjobb európai női úszója Hosszú Katinka volt, aki a világbajnokságon a 200 és 400 méteres vegyesúszást nyerte meg.

A szaklap korábban az elmúlt évtized legjobb úszóit is összegyűjtötte, ezen a listán Hosszú Katinka a harmadik, Gyurta Dániel pedig a huszadik.