Hosszú Katinka bronzérmes lett 200 vegyesen

hosszú
2021.05.22. 19:31
Hosszú Katinka bronzérmet szerzett a 200 méteres női vegyes úszás fináléjában a Duna Arénában zajló Európa-bajnokságon, ez a 24. érme a kontinensviadalokon, ami rekord.

A számot 2010-ben Budapesten, 2012-ben Debrecenben, 2014-ben Berlinben, 2016-ban Londonban és 2018-ban Glasgow-ban is megnyerő Hosszú Katinka a második legjobb idővel került be a 200 méteres vegyes úszás fináléjába, ahol a pillangónál még a negyedik volt, háton viszont már a második helyre ért. Mellen kicsit visszaesett, a gyorson pedig hiába hajrázott, hatalmas csatában, 13 századdal lemaradva a harmadik lett. A számot Anasztaszia Gorbenko nyerte meg, Sebestyén Dalma a 7. lett.

A férfi 200 háton Telegdy Ádám az ötödik helyen zárt, a számot az orosz Jevgenyij Rilov nyerte meg.

A vegyes csapatok 4x100 méteres gyorsváltójában Németh Nándor a 3. helyen teljesítette az etapját, Bohus Richárd pedig megtartotta ezt a pozíciót az olasz és a brit váltó mögött. Senánszky Petrát a hetedik helyen váltotta le Gyurinovics Fanni, aki a hatodik helyre tudott bejönni – egy kizárás miatt viszont az ötödik helyen végeztünk. A számot Nagy-Britannia nyerte meg, új Európa-bajnoki csúccsal, óriási csatában megelőzve a hollandokat és az olaszokat.

A további finálék

A nap első döntőjében a futam nagy részében vezető Gregorio Paltrinierit lehajrázva Mihajlo Romancsuk csapott először célba, így az 1500 méteres gyorsúszás után 800-on is az ukrán szerzett aranyérmet.

Női 100 gyorson a 33 éves Femke Heemskerk diadalmaskodott, nagy pályás világversenyen számára ez volt az első egyéni siker. Adam Peatynél messze nem erről van szó, ő csak az Európa-bajnokságokon a nyolcadik egyéni aranyát nyerte meg 50 mellen.

Magyaros középdöntők

A női 200 hát középdöntőjéből Burián Katalin a 3., Szabó-Feltóthy Eszter a 6. idővel jutott be a fináléba, ugyanez 50 pillangón Bordás Beatrixnak nem jött össze.

Milák Kristófnak pocsékul jött ki a benyúlás, ennek ellenére 50.62-vel megdöntötte délelőtti Európa-bajnoki csúcsát, ezzel természetesen első helyen jutott döntőbe 100 pillangón, ugyanitt Szabó Szebasztián 51.45-tel a hatodik helyen került a fináléba.

Sztankovics Anna magyar csúcsot döntött 50 mellen (31.04), ezzel a 13. helyen zárt, ami nem ért finálét, ugyanitt

a 16 éves Benedetta Pilato 29.30-cal világrekordot döntött!

VIZES EB, DUNA ARÉNA

ÚSZÁS

férfi 800 m gyors, döntő (1. Mihajlo Romancsuk – Ukrajna)

női 100 m gyors, döntő (1. Femke Heemskerk – Hollandia)

férfi 50 m mell, döntő (1. Adam Peaty – Nagy-Britannia)

női 200 m hát, középdöntő (Burián Katalin a 3, Szabó-Feltóthy Eszter a 6. idővel döntős)

férfi 50 m gyors, középdöntő (nem volt magyar érdekeltség)

női 50 m pillangó, középdöntő (Bordás Beatrix a 16. helyen zárt, nem jutott döntőbe)

férfi 100 m pillangó, középdöntő (Milák Kristóf Európa-bajnoki csúccsal, a legjobb idővel, Szabó Szebasztián a hatodik idővel döntős)

női 50 m mell, középdöntő (Sztankovics Anna a 13. helyen zárt, nem jutott döntőbe, Benedetta Pilato világrekordot döntött)

férfi 200 m hát, döntő (1. Jevgenyij Rilov – Oroszország, 5. Telegdy Ádám)

női 200 m vegyes, döntő (1. Anasztaszia Gorbenko – Izrael, 3. Hosszú Katinka, 7. Sebestyén Dalma)

vegyes csapatok 4x100 m gyorsváltó (1. Nagy-Britannia, 5. Magyarország)

Borítókép: Kovács Tamás / MTI