Megvan az első magyar arany az úszó-Európa-bajnokságon

2021.11.03. 17:57
Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 100 méter pillangón a kazanyi rövidpályás úszó-Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

A finálét a legjobb idővel a tokiói olimpián 200 méter pillangón arany-, 100 méteren ezüstérmes Milák Kristóf várta, ugyanis az elődöntő legjobbja, a norvég Tomoe Zenimoto Hvas visszalépett.

Szabó ugyan a sprinterek közé tartozik, de 50 méter után még nem volt a legjobb három között, a táv második felében azonban hatalmasat hajrázott, és korábbi egyéni legjobbját (49.75) megjavítva, 49.68 másodperccel diadalmaskodott.

Milák nem tudott javítani az elődöntős idején (49.71), s végül negyedikként csapott célba.

A győriek 25 éves úszója szerezte ezzel a magyar csapat első érmét a tatár fővárosban zajló kontinensviadalon – írja az MTI.

Minden magyar elődöntős továbbjutott

Az elődöntőben érdekelt magyarok mindegyike biztosította helyét a fináléban a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság szerdai versenynapján.

Szabó Szebasztián 50 méter gyorson egyéni csúcsából (20.98) több mint egy tizedet faragva, 20.86 másodperces idővel, az első helyen került a csütörtöki fináléba. A győriek 25 éves úszója nem sokkal később 100 méter pillangón szintén egyéni csúccsal diadalmaskodott.

Jakabos Zsuzsanna – aki kedden ötödik volt 400 méter vegyesen – ezúttal 200 méter pillangón volt érdekelt, amelyben az idei időeredmények alapján a harmadik az európai rangsorban (2:05.88). A győriek 32 éves versenyzője a délelőtti teljesítményéhez képest (2:09.63) jócskán javított, és 2:07.14 perccel az ötödik helyen jutott a csütörtöki döntőbe.

Női 200 méter háton Szabó-Feltóthy Eszter akárcsak a délelőtti előfutamban, ezúttal is egyéni csúcsot úszott, 2:06.42 perccel a hetedik, Burián Katalin 2:06.59-cel a nyolcadik helyen került a fináléba.