Szabó Szebasztián hetedik lett 50 gyorson a vb-döntőben

2021.12.19. 17:52
Szabó Szebasztián a hetedik helyen végzett 50 méter gyorson az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokság vasárnapi versenynapján.

Szabó a finálé előtt fél órával az 50 méter pillangó elődöntőjében volt érdekelt, ahol világcsúcstartóként a legjobb idővel kvalifikálta magát a fináléba.

Az 50 méter gyors döntőjét Szabó a hatodik idővel várta. Végül felállt a rajtkőre a britek többszörös világ- és Európa-bajnoka, Benjamin Proud is, pedig délelőtt olyan hírek láttak napvilágot, hogy az angol csapatban koronavírus-fertőzés ütötte fel a fejét, ami miatt többen is kiesnek.

A döntőben Szabó parádésan, 0.57 másodperces reakció idővel kapta el a rajtot, riválisai azonban ezúttal gyorsabbak voltak, elsőként éppen Proud érintette a falat, a magyar versenyző 21.26 másodperccel lett a hetedik. Szabó ezt a számot Kazanyban 20.72-vel nyerte, azzal most a bronzot csípte volna meg.

Őszintén, most ez jött ki, a kazanyi időmet szerintem most nem igazán tudtam volna. Nem szeretném ráfogni az ötven pillangóra, az azonban szerencsére feldobott és talán egy kicsit fejben arra is gondoltam, hogy lesz még egy döntőm, ezért biztos vagyok abban, hogy maradt még bennem. Holnap rápihenek a döntőre és rámegyek az éremre

– mondta az MTI-nek a futam után Szabó, aki az egyetlen olyan úszó volt a fináléban, aki korábban érdekelt volt a másik sprintszámban is.

Szabó hétfőn 50 méter pillangón a magyar küldöttség első érmének reményében ugorhat majd medencébe.

A győriek kiválósága novemberben a kazanyi Európa-bajnokságon három aranyat nyert, de közvetlenül a viadal után megfertőződött a koronavírussal, ami miatt két hetet ki kellett hagynia.

Kolesznyikov duplázott, Gorbenko újabb sikere

Az orosz Kliment Kolesznyikov két számban, 100 méter vegyesen és 50 méter háton is aranyérmet nyert vasárnap az Abu-Dzabiban zajló rövidpályás úszó-világbajnokságon.

Női 50 méter pillangón a holland Ranomi Kromowidjojo megvédte címét a svéd Sarah Sjöströmmel szemben, akit mindössze hét század másodperc különbséggel előzött meg. Jenny Thompson és Therese Alshammar után ő a harmadik női úszó, aki egynél többször nyert világbajnoki címet ebben a számban.

Női 100 méter vegyesen a 18 esztendős Anastasia Gorbenko – aki májusban a Duna Arénában többek között Hosszú Katinkát legyőzve lett nagymedencés Európa-bajnok 200 méter vegyesen – diadalmaskodott. Tette ezt azután, hogy pénteken 50 méter mellen is nyert, amivel a sportág történetének első izraeli világbajnoka lett. Gorbenko a második úszó, aki egy rövidpályás vb-n ebben a két számban győzött, ez eddig ez csak 2004-ben az ausztrál Brooke Hansonnak sikerült.

A női 400 méter gyorson harmadik Siobhan Bernadette Hauhey 2004 óta az első úszó, aki egy világbajnokságon vagy olimpián 100, 200 és 400 méter gyorson is dobogóra állhatott. A 100 és 200 méteren – utóbbin világcsúccsal – aranyérmes hongkongit megelőzően ez a 2004-es ötkarikás játékokon az ausztrál Ian Thorpe-nak sikerült.

EREDMÉNYEK

FÉRFIAK

4x50 m gyorsváltó

1. Olaszország (Leonardo Deplano, Lorenzo Zazzeri, Manuel Frigo, Alessandro Miressi) 1:23.61 perc

2. Orosz Úszó Szövetség (Andrej Minakov, Vlagyimir Morozov, Vlagyiszlav Grinyov, Alekszandr Scsegolev) 1:23.75

4x200 m gyorsváltó

1. Egyesült Államok (Kieran Smith, Trenton Julian, Caron Foster, Ryan Held) 6:47.00 perc

2. Orosz Úszó Szövetség (Vlagyiszlav Grinyev, Alekszandr Scsegolev, Mihail Vekoviscsev, Ivan Girjov) 6:49.12