Az Újpestet kipörgették a LEN-kupából

2008.11.02. 16:10
A Honvéd csoportelsőként, a Szeged másodikként jutott be a férfi vízilabda LEN-Kupa legjobb 16 együttese közé, az Újpest a körbeverések miatt harmadik lett és kiesett.

A Honvéd a LEN-kupa K csoportjában Budapesten, a Kőér utcában százszázalékos mérleggel fejezte be szereplését. A magyar bajnoki harmadik a montenegrói PVK Val Prcanj és a portugál Portinad után a vasárnapi befejező körben a görög Kioszt 11 góllal győzte le.

A Szeged a franciaországi kvalifikáción a mindhárom mérkőzését megnyerő spanyol Barcelona mögött másodikként zárt, 13 góllal ütötte ki a lengyel Arkonia Szczecint.

A kupa egyetlen magyar kiesője az Újpest lett, azonban nemcsak magát okolhatja a búcsúzásért. A lilák katalán fővárosban próbálkoztak, és bár vasárnap 19 góllal valósággal lelépték brit ellenfelüket, csak a harmadikak lettek a számára kedvezőtlenül alakult keresztbeverések folytán.

A házigazda St. Andreu - amely a magyar csapattól két góllal kikapott - tudniillik legyőzte a jóval esélyesebb (és az Újpestet hét góllal verő) orosz Kazányt, ami mindkettőjük továbbjutását, egyszersmind az UTE búcsúját jelentette.

"Kipörgettek bennünket" - fogalmazott lényegre törően Sági Gábor, a lilák szakosztályelnöke az MTI-nek.

A második számú európai kupában a legjobb 16 csapat nyolc párban folytatja majd a küzdelmet, a sorsolást jövő vasárnap tartják Budapesten, a Honvéd szervezésében.

VÍzilabda LEN-kupa

J csoport (Montpellier)
Szeged-Beton VE - Arkonia Szczecin (lengyel) 20-7 (7-2, 2-1, 7-0, 4-4)
CN Barcelona (spanyol)-Montpellier (francia) 14-9 (5-2, 3-1, 3-4, 3-2)
A csoport végeredménye: 1. CN Barcelona 9 pont, 2. Szeged-Beton VE 6, 3. Montpellier WP 3, 4. Arkonia Szczecin 0
Továbbjutott a Barcelona és a Szeged.
K csoport (Budapest):
Honvéd Domino - Kiosz (görög) 14-3 (4-0, 3-1, 5-1, 2-1)
Prcanj (montenegrói) - Portinado (portugál) 17-10 (5-1, 3-4, 5-2, 4-3)
A csoport végeredménye: 1. Domino Honvéd 9 pont, 2. Kiosz 6, 3. Prcanj 3, 4. Portinado 0
Továbbjutott a Honvéd és a Kiosz.
L csoport (Barcelona):
Uniqua-UTE - Rotherham (brit) 26-7 (7-0, 8-2, 6-1, 5-4)
CN St. Andreu (spanyol)-Kazan (orosz) 10-7 (2-4, 1-2, 3-0, 4-1)
A csoport végeredménye: 1. Kazan 6 pont (49-19), 2. St. Andreu 6 (50-25), 3. Újpest 6 (45-31), 4. Rotherham 0
Továbbjutott a Kazan és a St. Andreu, az UTE kiesett.