2-0-ra vezet a Dunaújváros a női pólódöntőben

2009.05.09. 19:35 Módosítva: 2009.05.09. 19:43

Nem tudott visszavágni a Honvéd a Dunaújvárosban elszenvedett szerdai, 11-7-es vereségért a Vodafone női vízilabda-bajnokság döntőjében: a finálé szombati, második összecsapásán is az alapszakaszt megnyerő vendégcsapat 12-8-ra győzött a címvédővel szemben, 2-0-ra alakítva a sorozat állását. Az öt gólig jutó Primász Ágnes vezetésével az újvárosiak végig vezettek a meccsen, a Honvéd 5-2 után 6-5-re fel tudott zárkózni, a zárónegyedben aztán magabiztos volt a Dunaújváros.

Vodafone vízilabda-bajnokság, női rájátszás, döntő, 2. mérkőzés::
Domino Honvéd - DF-ELCO-DVCSH 8-12 (2-4, 0-1, 3-2, 3-5)
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharcban a Dunaújváros 2-0-ra vezet.

A Kőér utcai találkozón a csöppet sem megilletődött vendégek igen hatékonyan kezdtek, a korábbi válogatott Primász Ágnes vezérletével 4-1-re elhúztak, majd a félidős nagyszünetre 5-2-es vezetésük mellett vonultak el a csapatok.

A harmadik játékrészben elkezdett felzárkózni a hazai együttes, a hosszabb kihagyás után visszatért Valkai Ágnes révén 5-6-ra módosult az állás. Ugyancsak ő javította a hazaiak kilátásait a negyedik nyolc perc elején, amikor akciógólos duplájával 7-8 lett az eredmény.

Ám egyenlítenie a bajnoknak nem sikerült, a magukat sokadszor is megrázó dunaújvárosiak megint újítani tudtak, s az ötödször (!) is eredményes Primász jóvoltából a hajrában 11-8-ra elléptek a Honvédtól. A 12-8-as vendégsikert szabaddobásgóllal a triplázó Benkő Nóra állította be.

A döntő harmadik összecsapását szerda este, 19 órás kezdettel rendezik Dunaújvárosban, ahol akár új bajnokot avathatnak.