Sima győzelem az olaszok ellen a póló-vb-n

2009.07.21. 22:48
A magyar női vízilabda-válogatott 8-5-re nyert a házigazda olaszok ellen a világbajnokságon. A mieink gyengébb kezdés után, elsősorban remek védekezésüknek és alaposan feljavuló játékuknak köszönhetik a győzelmet.

A vizes világbajnokság női vízilabda tornáján, az A-csoport rangadóján a magyar és a házigazda olasz együttes csapott össze. Az első ráúszásnál a házigazda olaszok hozták el a labdát, de első lehetőségük kimaradt, miként a túloldalon a magyar helyzet is.

Bianconi a harmadik percben az első emberelőnyt gólra váltotta, majd Frassinelli révén hamar kétgólos lett az olasz előny. Szerencsére Szűcs is gólt lőtt az első magyar emberelőnyből.

A negyed felére az olaszok már három emberelőnynél jártak, míg nekünk már három kontrát fújtak be a játékvezetők, de az eredmény nem változott. Ehhez elsősorban Szűcs kihagyott büntetője mellett a jól védekező magyar csapat is kellett.

A második negyed számos kihagyott helyzettel – mindkét oldalon – és újabb olasz emberelőnyökkel indult, majd Casanova egy megúszás után növelte az olasz előnyt. A magyar csapat továbbra is kihagyta helyzeteit, ellenben remekül védekezett, így nem tudtak ellépni az olaszok.

Öt perc telt el a negyedből amikor Tomaskovics lőtt nagy gólt, majd újabb remek védekezések és kihagyott helyzetek után fél perccel a negyed vége előtt Drávucz egyenlített. A félidő mégsem döntetlennel zárult, mert Bianconi messziről lőtt nagy gólt.

Hiába hozta el a magyar együttes a labdát a harmadik nyolc perc elején, a helyzetben lévő Valkayt nem tudták megjátszani, majd Di Mario kettős emberelőnyből növelte két gólosra az olaszok előnyét.

Valkay egy remek lövéssel szépített, majd egy kivédekezett hátrány után Pelle előnyből egyenlített. A vezetést is megszerezhette volna Petrovics Mátyás együttese, de a helyzet kimaradt. Szerencsére a túloldalon továbbra is remekül védekeztek Drávuczék.

Az utolsó negyed első gólját Kisteleki lőtte, így először vezethetett a magyar csapat. Az olaszok mindent megpróbáltak, de komoly helyzetbe sem tudtak kerülni, majd Pelle lőtte ki a felső sarkot alig több mint három perccel a vége előtt.

Olasz kapufa, majd Horváth parádés védése után olasz kiállítás, majd Keszthelyi lőtt nagy gólt. A magyar együttes a találkozó elején nem játszott túl jól, de remek védekezésének és a második részben alaposan feljavuló játékának köszönhetően magabiztos győzelmet aratott, a vége 8-5 lett.

Petrovics Mátyás együttese - amely győzelmével már biztos negyeddöntős - csütörtökön az üzbég csapattal találkoznak 17 órakor.

A nap többi mérkőzésén az olimpiai bajnok holland válogatott 15-15-ös döntetlent játszott a spanyol csapattal, míg a németek a brazilokkal nem bírtak. A nap legnagyobb arányú győzelmeit az ausztrálok és a kínaiak aratták, 21 góllal verték Dél-Afrikát és 22-vel Üzbegisztánt..

Eredmények, csoportállás:

A csoport:
Kína-Üzbegisztán 28-6 (7-1, 7-4, 10-0, 4-1)
Magyarország-Olaszország 8-5 (1-2, 2-2, 2-1, 3-0)
A csoport állása: 1. Magyarország 4, 2. Kína 2 (35-16), 3. Olaszország (25-11), 4. Üzbegisztán 0
B csoport:
Görögország-Kazahsztán 12-6 (4-4, 3-0, 2-1, 3-1)
Oroszország-Egyesült Államok 11-10 (4-4, 1-3, 4-3, 2-0)
A csoport állása: 1. Oroszország 4 pont, 2. Egyesült Államok 2 (29-17), 3. Görögország 2 (21-20), 4. Kazahsztán 0
C csoport:
Ausztrália - Dél-afrikai Köztársaság 23-2 (4-1, 8-1, 6-0, 5-0)
Kanada - Új-Zéland 12-6 (2-1, 1-1, 4-3, 5-1)
A csoport állása: 1. Ausztrália 3 pont (29-8), 2. Kanada 3 (18-12), 3. Új-Zéland 2, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0
D csoport:
Hollandia-Spanyolország 15-15 (4-6, 3-2, 3-4, 5-3)
Németország-Brazília 12-12 (2-5, 4-2, 4-2, 2-3)
A csoport állása: 1. Spanyolország 3 pont (32-27), 2. Hollandia 3 (26-22), 3. Brazília 1 (19-23), 4. Németország 1 (24-29).