Az Eger legyőzte a Csehovot a póló Euroligában

2009.12.16. 20:57

Az Eger hazai pályán három góllal legyőzte az orosz Csehov együttesét a férfi vízilabda Euroliga csoportkörének második fordulójában.

Az első játéknapon vesztes csapatok találkozóján a vendégek kezdtek jobban, és 3-1-re elhúztak. Az egriek teljesítménye a második negyedre feljavult, Hegedüs Gábor duplázott, Bárány és Varga is betalált, így félidőben 4-3-ra vezetett a magyar alakulat.

A harmadik játékrészben a hazaiaknak sikerült többször is lefordulniuk ellenfelükről, így már 5-3 és 6-4 is volt az eredmény. Ezt követően azonban pontatlanná váltak Gerendás György tanítványai, s a figyelmetlenségeik miatt a Csehov fordítani tudott. A negyedik negyed elején 7-6-ra vezettek Garbuzovék, ám az Eger nagy hajrát nyitott, az utolsó percekben Binder és Feltham két-két góljával fordított, és 10-7-re győzött.

Férfi vízilabda Euroliga, D csoport 2. forduló
ZF-Eger – Sturm Csehov (orosz) 10-7 (2-3, 2-0, 2-3, 4-1)
Gól: Hegedűs, Feltham, Binder 2-2, Bárány, Kovács G., Varga, Biros 1-1, illetve Jatcev 2,