Az FTC kiverte a címvédő Szegedet a LEN-kupából

2009.12.16. 20:51

A magyar-magyar pólós párharcot a Ferencváros nyerte a férfi vízilabdacsapatok LEN Kupájának nyolcaddöntőjében:  a zöld-fehérek a hazai egygólos sikert (10-9) követően szerda este 7-7-re végeztek Szegeden, s ez az ő továbbjutásukat eredményezte a címvédővel szemben.

A ferencvárosi gárda kapott lábra hamarabb, s elhúzott két góllal, de a hazaiak még az első szünet előtt egyenlítettek (2-2). A második negyedben a vezetést is átvette a Tisza-parti legénység, az újabb nyolc perc lepergésekor mégis a vendégek örülhettek (3-4). A folytatásban még enerváltabbnak tűnt a Szeged, ugyanakkor sokkal higgadtabb volt az FTC, amely szervezettebben is védekezett, s elhúzott 3 góllal (3-6).

A záró játékrészben a vendéglátók még visszakapaszkodtak elsősorban az összesen négyszer is eredményes olimpiai bajnoknak, Molnár Tamásnak köszönhetően, ám csak az egyenlítésre futotta erejükből. Ez azt jelentette, hogy a Ferencváros folytathatja a LEN Kupa legjobb nyolc csapata között.

Eredmény, LEN Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Szeged-Beton VE – FTC-Fisher Klíma 7-7 (2-2, 1-2, 0-2, 4-1)
góldobók: Molnár 4, Somogyi, Török, Varga P. 1-1, illetve Máthé, Mátyás 2-2, Weszelovszky, Steinmetz, Balatoni 1-1
továbbjutott: FTC, 17-16-os összesítéssel