Kiesett a Honvéd a férfi vízilabda Euroligából

2010.02.14. 18:38 Módosítva: 2010.02.14. 20:52

A Honvédot a Kőér utcában is simán legyőzte a belgrádi Partizan a férfi vízilabda Euroliga vasárnapi, főtáblás csoportmeccsén, így öt forduló után is százszázalékos maradt. A szerb csapat már korábban biztosította helyét a legjobb nyolc között, a Honvéd ugyanakkor búcsúzott az Euroligától. A Honvéd a március 3-i zárókörben a görög Olympiakosz otthonában szerepel.

Rrosszul indult a mérkőzés, mivel a négyes másik párjában a montenegrói Budva szombat este nyert (11-9) a görög Olympiakosz ellen, ezzel eldőlt, hogy a Honvéd már semmiképpen sem juthat be az Euroliga negyeddöntős mezőnyébe, bárhogyan is végez a Partizannal. Ez is közrejátszhatott abban, hogy Szivós Mártonék gyengén, bizonytalanul kezdtek, a nagyszünet után már 6-3-as vendégvezetést mutatott az eredményjelző.  A harmadik negyedben 6-4 után 8-4-re lépett meg a Partizan, végül 9-6 lett a vége.

Euroliga, főtábla, C csoport, 5. forduló:
Domino Honvéd – Partizan Beograd (szerb) 6-9 (2-3, 1-2, 1-3, 2-1)
a magyar góldobók: Gór-Nagy 3, Marnitz, Mezei, Szivós 1-1

A csoport állása 5 forduló után: 1. Partizan 15 pont, 2. Budva (montenegrói) 9, 3. Olympiakosz (görög) 3 (41-45), 4. Honvéd 3 (37-55)