Eb-elődöntőért játszhatnak a női pólósok

2010.09.04. 17:14 Módosítva: 2010.09.04. 18:44
A női vízilabda-válogatott 10-10-es döntetlent játszott a németekkel a zágrábi Európa-bajnokságon.

Az elődöntőért játszhat a magyar női pólóválogatott, mivel döntetlent játszott Németországgal, az egy pont pedig elég volt a továbbjutáshoz. A nem éppen csúcsformában játszó csapatot Kisteleki Dóra és Drávucz Rita húzta öt, illetve négy góllal.

Nézze meg a képeket!

Az első gólt a magyar csapat szerezte Takács Orsolya révén, azonban a németek is keményen kezdtek, az egyenlítés után pedig centerük olyan erővel ütötte meg Bujka Barbarát, hogy a magyar lánynak vérző arccal kellett kiszállnia a medencéből. Az ezt követő három német gólra Drávucz tudott kétszer válaszolni, a második negyedben pedig Kisteleki két találatával már átvette a vezetést a magyar csapat, de félidőnél megint a németek álltak jobban 5-7-tel.

A harmadik negyed főként a hibákról, és a mindkét oldalon kihagyott helyzetekről szólt, a magyar csapat 6-8-as állásnál, megint kétgólos hátrányban kezdte meg az utolsó negyedet.

A befejező nyolc percben Drávucz ötméteresből, majd átlövésből tartotta a reményet, a szintén négygólos Kisteleki játékával sikerült utolérni a németeket. Kevesebb mint négy perccel a vége előtt megint a németek vezettek, de emberelőnyből Kisteleki pattintott remekül, míg az ellenfél nem tudta kihasználni emberelőnyét, így maradt a 10-10.

A döntetlennel megszerzett egy pont épp elég volt a magyar csapatnak, hogy továbbjusson a csoportjából,  szombati ellenfelét megelőzte a magyar válogatott, amely a harmadik helyen végzett a csoportban. A legjobb négy közé jutásért hétfőn 17:30 órakor a B csoport második helyezettje, Oroszország lesz az ellenfél.

Eredmények, 3. forduló:

Magyarország-Németország 10-10 (3-4, 2-3, 1-1, 4-2)

a magyar góldobók: Kisteleki D. 5, Drávucz 4, Takács 1

A csoport másik szombati meccsén:
Hollandia-Spanyolország 8-7 (4-2, 3-1, 0-1, 1-3)

A csoport végeredménye: 1. Hollandia 6 pont (33-26), 2. Spanyolország 6 (32-28), 3. Magyarország 4, 4. Németország 1