30 °C
Index - In English In English Eng

Vízilabda OB I. : az Eger nyert a Honvéd ellen

2011.01.16. 18:51

Az Eger otthon győzött a Honvéd ellen a Vodafone férfi vízilabda-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi rangadóján.

A rangadón a Honvéd kezdett jobban Szivós Márton büntetőből volt eredményes, majd ugyanő távoli bombalövéssel is betalált, de az egriek tartották a lépést az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert és Kis Gábor pazar góljával (2-2).

A második negyedben csak a Honvéd szerzett gólt. Bátori Bence és Gór-Nagy Miklós talált be (2-4).

A harmadik negyedben Biros Péter ötméteresből vette be Gergely István kapuját, később ugyanő emberelőnyből szerzett gólt, és egyenlített az emberelőnyeit kihagyó Honvéddal szemben (4-4).

Mátyás Zoltán "surranó" lövését Szécsi Zoltán, az egriek háromszoros olimpiai bajnok kapusa nem tudta hárítani a befejező játékrész elején, a kanadai Kevin Graham azonban egyenlített, majd a megúszó Biros parádés ejtéssel segítette hozzá csapatát - a meccs folyamán először - vezetéshez (6-5), és egyszersmind a győzelemhez is.

Bár volt rá esélye, végül is a Honvédnak nem sikerült megszakítania az Eger veretlenségi sorozatát, mert az Eger védekezése a mérkőzés második felében csaknem tökéletesen működött.

Eredmény:

ZF-Eger – Groupama-Honvéd 6-5 (2-2, 0-2, 2-0, 2-1)
góldobók: Biros 3, Hosnyánszky, Kis, Graham 1-1, illetve Szivós 2, Bátori, Gór-Nagy, Mátyás 1-1