Vereséggel kezdett a magyar női vízilabda-válogatott

2011.05.31. 18:18

A vendéglátó oroszok nemzeti együttesétől négy góllal kikapott a magyar női vízilabda-válogatott a Kirisi Kupáért kiírt hatcsapatos nemzetközi torna keddi nyitónapján.

Eredmény: Oroszország-Magyarország 18-14

A júliusi, kínai világbajnokságra készülő két csapat összecsapásán szerint szoros csata folyt, s Merész András együttese végig jól tartotta magát, a záró negyed előtt csupán két góllal vezettek az Európa-bajnoki címvédő vendéglátók. A legutóbbi, tavalyi Eb-n ötödik és még javában formálódó magyar válogatott szerda délután (15 ó) az Egyesült Államok csapatával száll vízbe, amely kedden 7-7-re végzett Ausztrália legjobbjaival. A harmadik mérkőzés kisebb meglepetést hozott, amennyiben az Eb-ezüstérmes görögök igencsak gólgazdag meccsen csupán döntetlent (13-13) játszottak a szűkebb nemzetközi élvonalhoz nem sorolható kazahokkal.