Kásásék elbukták az Euroliga döntőjét

2011.06.04. 22:16

A két legjobb vízilabda csapat játszotta Rómában az Euroliga négyes döntőjét.

Már a csoportmeccsek alatt is kiemelkedett az olasz Pro Recco illetve a szerb válogatott jelentős részét foglalkoztató Partizan Belgrád. Az elődöntőben utóbbi 12-9-re verte a Mladostot, míg a három magyar olimpiai bajnokkal – Benedek Tibor, Kásás Tamás, Madaras Norbert - felálló Recco 9-4-re győzte le a montenegrói Budvát.

A döntő első gólját Madaras Norbert lőtte, erre kettővel válaszolt a Partizan, az első negyed eredménye ezzel ki is alakult.

A folytatásban az olaszok még kétszer egyenlítettek, utána viszont három góllal (7-4) ellépett a Belgrád. A Recco próbálta ledolgozni hátrányát – Madaras duplázott -, de az utolsó negyed előtt is háromgólos volt a különbség, 9-6.

A Partizan a zárónegyed elején két gyors góllal végleg eldöntötte a meccset, Kásás büntetőt is hibázott, a hajrában a Recco még egyet ugyan lőtt, de esélye sem volt a címvédésre.

Partizan-Recco 11-7 (2-1, 5-4, 2-1, 2-1)