Gyurta és Hosszú: két 6. hely az úszó-vb-n

2011.07.25. 13:38

Hatodikként végzett a hétfői versenyszámok mindkét magyar indulója a sanghaji vizes-világbajnokságon, Gyurta Dániel és Hosszú Katinka sem került dobogóközelbe sem.

A napi program utolsó két versenyszáma volt a magyaroké, előbb Hosszú kezdett 200 méter vegyesen, az egyes pályán. 50 méter után az első helyen állt, igaz mindössze egyszázadnyi előnnyel. 100 méteren már a második volt, Kukors 47 századdal átvette a vezetést. Hosszú fokozatosan esett vissza és végül a hatodik helyen ért célba 2:11,24-es idővel.

"Mindent kiadtam magamból, ez most ennyire volt elég" - nyilatkozta Hosszú meglehetősen letörten az MTI-nek.

Gyurta Dániel a férfi 100 méteres mellúszás középfutamában (Fotó: Illyés Tibor)

A 15 éves Je Si-ven viszont elképesztő utolsó ötven métert tempózott: a végén utolérte a világbajnoki címvédő, sokáig fél testhosszal is vezető Kukorst és jobb benyúlással győzött.

Gyurta Dániel szintén az egyes pályán indult a 100 méter mell döntőjében. A táv felénél közel járt a vezető hármashoz, de csak ötödiknek fordult, végül 1:00,25-ös eredménnyel a hatodik helyen végzett. A futamot a norvég Alexander Dale Oen nyerte, aki a világ idei legjobbjával végzett az élen, sokáig a világcsúcson belül úszott.

"A táv első fele meglepően jól ment, a második ötvenen viszont túlságosan is szaporáztam. De ez a hatodik hely, pláne, hogy az egyes pályáról értem el, ahonnan semmit se látni, megnyugvással és bizakodással tölt el a 200 előtt. Meg - távolabbra tekintve - a londoni olimpiát illetően is. Most viszont két teljes napon át csak pihenés következik, aztán jöhet a hosszabb táv" - nyilatkozta Gyurta Dániel az MTI tudósítójának.

Hosszú Katinka a női 200 méteres vegyesúszás előfutamában (Fotó: Illyés Tibor)

A magyarok döntői mellett két finálét rendeztek még hétfőn. Női 100 méter pillangón Dana Vollmer nyert, a cél előtt jobb benyúlással az ausztrál Alicia Coutts előtt. Az athéni bajnok, Vollmer a második vb-aranyát szerezte, a címvédő svéd Sarah Sjöström csak a 4.

A férfi 50 méter pillangót remek hajrával, a doppingvád alól a vb előtt felmentett brazil César Cielo Filho nyerte. Pekingi olimpiai aranya mellé már harmadszor lett világbajnok, eddig gyorsúszásban volt a legjobb, pillangóban első vb-érmét szerezte.

A döntők eredményei

Férfiak

50 méteres pillangó: Cesar Cielo Filho (brazil) 23,10, 2. Matthew Targett (ausztrál) 23,28, 3. Geoff Huegill (ausztrál) 23,35.

100 méteres mell: Alexander Dael Oen (norvég) 58,71, 2. Fabio Scozzoli (olasz) 59,42, Cameron Van Der Burgh (dél-afrikai) 59:49, 6. Gyurta Dániel (magyar) 1:00,25.

Nők

100 méteres pillangó: 1. Dana Vollmer (amerikai) 56,87, 2. Alicia Coutts (ausztrál) 56,94, 3. Lu Jing (kína) 57,06

200 méteres vegyes: Je Si-ven (kínai) 2:08,90, 2. Alicia Coutts (ausztrál) 2:09,00, 3. Ariana Kukors (amerikai) 2:09,12, 6. Hosszú Katinka (magyar) 2:11,24.