Kis Gergő országos csúccsal döntős 1500-on

2011.07.30. 08:33

A sanghaji világbajnokságon 800 méteren harmadik Kis Gergő 1500 méteren is az éremért úszhat. Második helyen jutott a döntőbe.

Kis tarja a formáját, a két 800-as csúcs után, 1500-on is úszott egyet.Az előfutamban közel 9 másodpercet javított a június elején, Barcelonában elért idején (15:01.43), és ezzel átlépte a 15 perces határt. Az új magyar rekord 14:52.72 perc. Kis a futamát megnyerte, összesítésben pedig a második legjobb időt úszta. A 800 győztese Sun Yang verte meg.

"Jól sikerült, nagyon örülök neki, bár úgy 1100 méternél fáradtságot éreztem, szerencsére aztán túlléptem ezen. Az utolsó négyszázat a döntőben majd még meg kell nyomnom. Attól viszont nem vagyok boldog, hogy középről kell rajtolnom, én sokkal jobban szeretem a szélső pályákat, de hát ez van" -  nyilatkozta Kis az előfutam után.

A másik magyar úszó, Gyurta Gergely egyéni csúcsától elmaradva 15:22.50 perc alatt ért célba, és összesítésben a 20. lett.