A Szentes csoportgyőztesként negyeddöntős

2011.11.20. 13:36

Első lett a Szentes női vízilabdacsapata a LEN Kupa hazai medencében zajló selejtezőtornáján, miután a vasárnapi matinés zárómérkőzésen  nyert az orosz Uralocska ellen, így három győzelemmel, százszázalékos teljesítménnyel jutott be a kontinentális sorozat negyeddöntőjébe.

A zentaiak (25-5) és a görög Patrasz (15-7) sima legyőzése után az orosz gárda sem tudta feltartóztatni a Szentes, amely a befejező csoportkörben kerültek össze a legerősebb riválissal. Az Uralocska 1-0-ra, majd 2-1-re, a negyedik negyedben pedig 5-4-re vezetett, de a hajrát Zantleitner Krisztina együttese bírta jobban. A hazaiak előbb egyenlítettek, majd 10 másodperccel a vége előtt büntetőből Kövér-Kiss Réka a csoportgyőzelmet érő hatodik gólt is megszerezte, így a magyar csapat az első helyen került a sorozat legjobb nyolc csapata közé.

Eredmény, LEN Kupa, selejtezőkör, E csoport, 3. játéknap: Hungerit-UniBauÉpszer-Szentesi VK – Uralocska (orosz) 6-5 (2-2, 1-0, 0-1, 3-2). Legjobb dobó:  Kövér-Kiss 3 gól

A nap másik szentesi meccsén: Patrasz (görög)-Szenta (szerb) 12-8. A csoport végeredménye: 1. Szentes 9 pont, 2. Uralocska 6, 3. Patrasz 3, 4. Szenta 0