Világbajnokot vert a vízilabda-válogatott

2012.01.07. 22:14

A vízilabda-válogatott második mérkőzését is megnyerte a Volvo-kupán, a világbajnoki címvédő Olaszországot 11-8-ra verte.

A válogatott végig vezetett, a harmadik negyed gyengébb játéka után az utolsóban magabiztosan szerezték meg a győzelmet.

Az első negyedben Steinmetz Ádám majd Varga Dániel akciógóljával mentek 2-0-ra. A magyarok jól védekeztek, az olaszok csak a negyed utolsó másodperceiben találtak be emberelőnyből.

Varga Dénes küzd Gallóval

A második negyed eleje megint a magyaroké volt, Madaras emberelőnyből, majd Kiss Gergely szerzett gólt (4-2). Steinmetz lőtt még klasszikus centergólt, a félidőben 6-4-gyel fordultunk.

A harmadik negyed nagy küzdelmet hozott, az olaszok három emberelőnyből szerzett góllal 7-7-re alakították az eredményt. A negyed végén Varga Dániel is betalált fórból. (9-8).

A záró negyedben megint jó játékot mutatott a magyar csapat. Jó volt a védekezés, több labdát is szereztek. A három gólra az olaszok eggyel sem tudtak válaszolni.

A két csapat az einhoveni Európa-bajnokságon újra megmérkőzik egymással, mivel egy csoportban szerepelnek.

A válogatott vasánap 11 órakor utolsó meccsét Németországgal játssza a Volvo-kupán.

Eredmény:

Magyarország-Olaszország 11-8 (2-1, 4-3, 3-4, 2-0)
a magyar góldobók: Varga Dénes 3, Steinmetz Á., Hosnyánszky, Kiss G. 2-2, Madaras, Varga Dániel 1-1