Nem villogtunk, túl vagyunk a görögökön is

2012.01.21. 20:30

A vízilabda Európa-bajnokság szombati játéknapján azzal a Görögországgal játszott a magyar férfi válogatott, amely messze nem olyan erős jelenleg, mint öt vagy tíz éve volt. Ettől még kellemetlen stílusú ellenfél, a legutóbbi Eb-n sem sikerült őket legyőzni. Sok mindent lehetett viszont ezen a meccsen gyakorolni mind védekezésben, mind támadásban. Mivel pénteken két edzés volt, nem lehetett arra számítani, hogy csillogóan játszunk, hiszen fáradtak a játékosok, terhelésből érkeztek a meccsre.

Kásás tökéletes és pazar ejtésgóljával kezdődött a meccs, majd Biros talált be büntetőből, mielőtt egy görög ötös a kapufáról jött vissza. A negyed vége előtt hátrányból kaptunk egy gólt.

A második negyedben már elmentünk 6-3-ra, előbb Varga Dénes büntetőből szerzett gólt, majd a balkezes szárny is megvillant, Kiss Gergő és Madaras is pontosan helyezett el egy labdát a kapufa mellé. Előnyben volt mindkét alkalommal, hidegvérű volt mindkét befejezés.

A harmadik negyedben kialakult a legnagyobb különbség (7-3), utána kicsit kiengedtek a mieink, és a befejező negyedre 8-6-os magyar vezetéssel mentünk.

Biros szép gólt lőtt, és akkor még csak sejteni lehetett, hogy az utolsó hét percben nem lesz több magyar találat. Az utolsó gól nem a miénk volt, mert egy megpattanó labda becsúszott Baksa kapujába, így alakult ki a 9-7-es végeredmény.

Magyarország ezzel csoportelső, hétfőn a törökök jönnek, ami egy edzőmeccsnek sem felel meg. Utána már csak pénteken játszunk, a másik ágról várhatóan a horvátok jönnek, hacsak nem lesz nagy felfordulás.

"Megérdemelten nyertünk. A görögök megpróbáltak lebénítani minket és sok fontos emberelőnyt kiharcoltak így. Mi elég tompán támadtunk, ezért nem lőttünk annyi gólt, amennyit szoktunk vagy amennyit lőhettünk volna" - mondta Kemény Dénes kapitány.

Jegyzőkönyv:

Magyarország-Görögország 9-7 (2-1, 4-2, 2-3, 1-1)

a magyar góldobók: Kiss G., Biros 2-2, Kásás, Varga Dénes, Katonás, Madaras, Varga Dániel 1-1

Eredmények:

férfiak, 4. forduló:
A csoport:
Olaszország-Macedónia 15-5 (3-2, 2-1, 5-1, 5-1)
Hollandia-Törökország 12-7 (3-2, 6-3, 2-2, 1-0)

Az állás: 1. Magyarország 12 pont, 2. Olaszország 9 (61-30), 3. Görögország 9 (51-29), 4. Macedónia 3 (36-43), 5. Hollandia 3 (36-54), 6. Törökország 0

B csoport:
Németország-Horvátország 10-9 (3-1, 4-2, 1-2, 2-4)
Szerbia-Románia 14-5 (3-0, 4-0, 3-1, 4-4)
Spanyolország-Montenegró 10-10 (1-2, 4-3, 3-3, 2-2)

Az állás: 1. Szerbia 12 pont, 2. Montenegró 7, 3. Horvátország 6 (41-40), 4. Németország 6 (45-45), 5. Spanyolország 4, 6. Románia 0

Románia-Németország 17:30

A csoportgyőztesek egyből az elődöntőbe jutnak, a második és harmadik helyezettek pedig keresztbe játszanak ugyanezért.