Vízilabda ob I.: a Szeged öttel verte a Debrecent

2013.02.09. 19:54

A listavezető, házigazda Szeged remek hajrájának köszönhetően öt góllal legyőzte a Debrecent a Vodafone férfi vízilabda ob I 17. fordulójának szombati rangadóján.

Előbb a vendégek részéről Sasa Misic, a hazaiak oldaláról pedig Aaron Younger vette be a rivális kapuját (1-1). Alex Giorgettinek köszönhetően 2-2-ig tartotta a lépést vendéglátókkal a Debrecen, amelyben több ifjú játékos is helyet kapott.

A második nyolc percben a háromszoros olimpiai bajnok center, Molnár Tamás és a válogatottban is alapembernek számító Szivós Márton eredményes büntetője révén 4-2-re ellépett szegedi csapat. A nagyszünet előtt azonban az ötméteresből duplázó szerb center jóvoltából 5-4-re zárkózott a Debrecen.

A harmadik negyed debreceni egyenlítéssel indult (5-5), majd 6-6 után a hazaiak Török Béla sikeres büntetőjével tudtak előnyt szerezni az utolsó, melyben Molnár előbb ötméteresből, majd emberelőnyből is betalált, 9-6-os vezetéshez juttatva a Szegedet, amely végül Szivós akciógóljával és Decker Ádám találatával 11-6-ra nyert a vidéki rangadón.

Eredmények, 17. forduló:

A-HÍD Szeged VE - Debreceni VSE 11-6 (2-2, 3-2, 2-2, 4-0)
---------------------------------------------------------
legjobb góldobók: Szivós, Molnár 3-3, illetve Misic 3

FTC Waterpolo-Szentesi VK 7-11 (1-2, 2-2, 3-4, 1-3)
---------------------------------------------------
legjobb góldobók: Francsics 3, illetve Nagy M. 3

korábban:
PVSK-Fűszért - TEVA-Vasas 7-9 (1-2, 1-1, 2-2, 3-4)
--------------------------------------------------
legjobb góldobók: Bóbis 3, illetve Vámos 4

ZF-Eger - Kaposvári VK 15-4 (4-1, 3-0, 3-1, 5-2)
------------------------------------------------
legjobb góldobók: Bundschuh, Kovács G. 3-3, illetve Burburan, Hoppál 2-2

OSC - EKF-EgerFood-Imola 11-8 (2-1, 1-2, 3-3, 5-2)
legjobb góldobók: Benczur, Dávid, Szécsi D., Szőke 2-2, illetve Bánhidy, Zalánki, Keresztes 2-2