Szépített a Dunaújváros a női póló ob I.-ben

2014.05.03. 18:25

Női döntő, 3. mérkőzés: Dunaújvárosi Főiskola VE - Hungerit-Szentes 8-5 (3-2, 0-2, 2-0, 3-1)

A párharc állása: 2-1 a Szentes javára

Az odahaza egy hete büntetőpárbajban elveszített első, majd a szentesi, kétgólos vereséget hozó második meccs után szombaton a Dunaújváros nyert.

A hazai csapat 2-0-ra, majd 3-1-re elhúzott. A második játékrészben azonban előbb beérte a vendéglátókat, majd át is vette a vezetést a Szentes, a holland légiós Catharina Hendrica Van Der Sloot révén, aki ötméteresből talált be (3-4).

A nagyszünet után percekig nem történt semmi érdemi a vízben, míg nem másfél perccel a negyed zárása előtt egyenlített a Dunaújváros, öt másodperccel az utolsó pihenő előtt pedig az olimpiai negyedik, Európa-bajnoki bronzérmes Csabai Dóra bombagóllal juttatta ismét vezetéshez csapatát (5-4).

A befejező játékrészben a vendéglátók, a Csabaihoz hasonlóan duplázó Menczinger Kata akciógóljával lett 6-4, innentől  pedig már nem volt kétséges, hogy negyedik mérkőzés is lesz a párharcban.  A felek legközelebb szerdán találkoznak Szentesen.