Férfi vízilabda ob I.: Győzelemmel rajtolt a Szeged

2014.05.10. 19:14

Hazai medencében győzelemmel kezdett a Honvéd ellen a Szeged a férfi vízilabda-bajnokság bronzérméért kiírt, két győzelemig tartó rájátszásos sorozat szombati nyitányán, írja az MTI.

Eredmény, rájátszás a 3. helyért, 1. mérkőzés:

Diapolo-Szeged - RacioNet-Honvéd 7-6 (1-0, 4-1, 1-3, 1-2)

---------------------------------------------------------

a góldobók: Hegedüs, Kunac, Molnár, Decker Á., Seman, Kiss Cs., Jansik Sz. 1-1, illetve Fülöp 2, Illés, Kiss G., Steinmetz B., Kovács P. 1-1

Az állás: 1-0 a Szeged javára

Az elődöntő két vesztese a teltházas újszegedi sportuszodában játszott egymással. A hazaiak kezdtek jobban: büntetőből Hegedüs Gábor volt eredményes (1-0). Hamar egyenlíthettek volna a vendégek, ám a 450. magyar bajnokiját játszó Kiss Gergely ötméteresét Nagy Viktor bravúrosan védte. A második negyedben Molnár Tamás góljával már 3-0-ra vezetett a Szeged, és a különbség a nagyszünetig tovább nőtt (5-1).

A harmadik negyedben 6-1-ről 6-4-re visszakapaszkodott a Honvéd a duplázó Fülöp Bence és Kiss Gergely sikeres büntetője révén, váratlanul izgalmassá téve a mérkőzést. A befejező nyolc perc elején Steinmetz Barnabás akciógólja után már csak 6-5-re vezetett a Szeged, amelyen azonban egy emberelőnyös találat segített (7-5). A hajrában, alig egy perccel a vége előtt még szépített a vendégcsapat (7-6), de egyenlíteni már nem tudott.

A bronzcsata második mérkőzését szerdán 18.00 órától rendezik Budapesten, a Kőér utcában.