Magyar pólósiker a hollandok ellen

2014.07.03. 16:50

Két vereség után javított a magyar női vízilabda-válogatott az oroszországi nemzetközi tornán: csütörtökön Merész András szövetségi kapitány csapat a ahollandokat verte négy góllal.

A margitszigeti Európa-bajnokság utolsó felkészülési tornáján 2-2-ig tartotta a lépést a holland válogatott, amely az Eb-n a magyarok egyik csoporttársa lesz. 5-2-ről 5-4-re zárkózott, utána fokozatosan növelte a különbséget a magyar csapat, amely a harmadik játékrész végére 11-6-ra elhúzott. A befejező nyolc percben potyogtak a gólok, de a hollandok csak minimálisan tudtak faragni hátrányukból. A magyaroknál minden mezőnyjátékos legalább egyszer eredményes volt.

Az Egyesült Államok, Olaszország, Hollandia és a házigazda Oroszország válogatottja mellett a hatcsapatos torna résztvevője még a spanyol is. A magyarok pénteken az oroszokkal játszanak.

Magyarország-Hollandia 16-12 (3-2, 3-2, 5-2, 5-6)

A magyar góllövők: Kisteleki H., Kisteleki D. 3-3, Bujka 2, Csabai, Antal, Czigány, Szücs, Takács, Keszthelyi, Tóth, Illés 1-1