A Szentes továbjutott a női vízilabda Euroligában

2015.01.18. 12:49

A házigazda Szentes másodikként továbbjutott selejtezőcsoportjából a női vízilabda Euroligában, miután a vasárnapi zárókörben legyőzte a spanyol Matarót. Az UVSE szintén második lett, a Lille-t verte.

A Szentesnek - a szintén hatpontos Mataróénál jobb gólkülönbségének köszönhetően - már a döntetlen is elegendő lett volna az ötcsapatos torna befejező fordulójában ahhoz, hogy az orosz Kirisi mögött másodikként lépjen tovább a kontinentális sorozat negyeddöntőjébe.

A Mataro szerzett vezetést, majd elhúzott 3-0-ra. Még időben kaptak észbe a hazaiak, akik 3-3-nál a harmadik negyedben utolérték ellenfelüket. Sőt a folytatás is rendben volt, 5-3 lett a Szentes javára, a vendéglátók azonban visszaengedték a spanyol csapatot, amely egyenlített (5-5). A duplázó Miskolczi Ibolya a negyedik negyed közepén 7-5-re módosította az állást, eldőlt a meccs, a Matarónak már csak a szépítésre futotta.

Győzelmével a Szentes biztosan végzett a második helyen, és a legjobb nyolc között folytathatja.