Előd
17 °C

Bombagólokkal verték a férfi vízilabdások a görögöket a világligában

2015.01.20. 20:04

Győzelemmel folytatta szereplését a világliga európai selejtezősorozatában a magyar férfi vízilabda-válogatott, pedig a csoportriválisok közül a legerősebb csapat, Görögország volt az ellenfél.

Az MTI tudósítása szerint görögök jól is kezdtek: az első negyedben 1-0 után is rendre vezettek, 3-1-re, majd 4-2-re is, mígnem a magyarok 4-4-nél beérték őket. A nyitónegyed végén aztán megint a házigazdák álltak jobban (5-4).

A második negyedet Bátori Bence egyenlítő gólja nyitotta (5-5), ám a görögök megint elléptek kettővel (7-5). Erdélyi Balázs ravasz megoldása, majd Hosnyánszky Norbert büntetője révén lett ismét egyenlő (7-7), majd 8-8 után vezetett először a magyar együttes: a triplázó Vámos szerzett bombagólt, így 9-8-as vendégelőnynél jött a nagyszünet.

A harmadik negyedben visszavette a vezetést a görög válogatott. Varga Dénes egyenlítése (10-10) után a hazaiak menetelését viszont már megállította a magyar csapat, amelyből előbb Madaras (10-11), majd Hosnyánszky volt eredményes (11-12).

Utóbbi a befejező negyedben távolról védhetetlenül lőtt a görög kapuba, és ezzel először volt kétgólos a magyar előny (11-13). Ötméteresből szépítettek a görögök, válaszul a negyed közepén Madaras lefordulás után harmadszor is bevette a görögök kapuját (12-14). De még nem volt vége: szűk két perccel a dudaszó előtt 14-13-ra felzárkóztak a vendéglátók, csakhogy Vámos negyedszer is betalált (13-15), és innen már nem volt esélye a görög csapatnak.

A csoportkör negyedik fordulójában a magyar csapat a szlovákokkal játszik idegenben, február 17-én. A csoportból csak az első helyezett lehet ott a nyári, olaszországi nyolccsapatos szuperdöntőben, amelynek győztese részvételi jogot szerez a riói olimpiára.

Eredmény:

világliga, európai selejtező, A csoport:

Görögország-Magyarország 13-15 (5-4, 3-5, 3-3, 2-3)

a magyar góldobók: Vámos 4, Hosnyánszky, Madaras 3-3, Hárai, Bátori, Erdélyi, Salamon, Varga Dénes 1-1