Az olaszokat verte a vízilabda-válogatott

2015.06.27. 18:58

A magyar férfi vízilabda-válogatott 10-5-re legyőzte a házigazda Olaszország nemzeti együttesét a világliga bergamói nyolccsapatos szuperdöntőjében szombaton, így vasárnap az 5. helyért játszhat Ausztrália legjobbjaival.

Varga Dénes megúszásgóljával indult a mérkőzés, majd miután Nagy Viktor büntetőt védett, Angyal Dániel növelte az előnyt. Az első negyed közepén már 3-0 volt az állás a center Hárai Balázs jóvoltából, s az olaszok erejéből csak egy szépítő találatra futotta az első negyedben.

A második nyolc perc elején Varga Dénes távolról lőtt nagy gólt (4-1), a második hazai találatra pedig Hosnyánszky Norbert felelt (5-2).

A nagyszünet után, a harmadik játékrész nyitányaként az idősebbik Varga fivér, a csapatkapitány Dániel jelentkezett be góllal (6-2), majd 6-3 után Salamon Ferenc és Madaras Norbert volt eredményes (8-3).

A befejező negyedben sokáig érintetlenek maradtak a hálók, míg nem a negyedik hazai találatra válaszul Gór-Nagy Miklós húzta a kapuba a labdát, majd a duplázó Madaras volt pontos (10-4). A végén még egy olasz gól született, így 10-5-re győzött a Benedek-csapat. A magyar-ausztrál összecsapást a szuperdöntő 5. helyéért vasárnap 17.20 órától rendezik.

Az 5-8. helyért:

Magyarország-Olaszország 10-5 (3-1, 2-1, 3-1, 2-2)

A magyar góldobók: Varga Dénes, Madaras 2-2, Angyal, Hárai, Hosnyánszky, Varga Dániel, Salamon, Gór-Nagy 1-1

Ausztrália-Kína 13-3 (5-1, 2-1, 3-1, 3-0)