Benedekék meglepetésre csak ikszeltek Kanadával

2016.04.04. 18:18

Nagy meglepetésre csak 14-14-es döntetlent játszott a magyar vízilabda-válogatott Kanada ellen a trieszti olimpiai selejtezőtorna második meccsén. Pedig jól kezdett Benedek Tibor csapata, de hiába húzott el 4-1-re, a kanadaiak gyorsan felzárkóztak, és nem sokkal a szünet után 8-8-nál és 9-9-nél is egyelőre mentettek. A negyedik negyed viszont kétgólos magyar előnnyel indult, ennek ellenére lett 14-14 a vége.

A trieszti tornán a januári Európa-bajnokságon bronzérmes magyarok Franciaország, Kanada, Románia, Oroszország és Szlovákia legjobbjaival vannak azonos csoportban. A két hatosból négy-négy csapat kerül a negyeddöntőbe, az ottani párharcok győztesei vívják ki a jogot a riói indulásra. (MTI)

Eredmények

A csoport:

Magyarország-Kanada 14-14 (4-3, 4-4, 5-4, 1-3)

a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé., Manhercz 3-3, Hosnyánszky 2-2, Decker, Vámos, Hárai, Varga Dá., Szivós 1-1