Az E.ON férfi ob I. eredményei

2017.05.06. 21:08

Az OSC begyűjtötte második győzelmét is az FTC ellen, így övé a harmadik hely a férfi vízilabda-bajnokságban. Az újbudaiak a hazai siker után szombaton a Népligetben is nyert, s bronzérme egyben azt jelenti, hogy - akárcsak ebben a szezonban - a következő idényben is a Bajnokok Ligájában indulhat. Az ob I-ben újfent negyedikként végzett Ferencváros - amely idén megnyerte a második számú kontinentális sorozatot - 2017-ben is az Eurokupában rajtolhat.

A 3. helyért, 2. mérkőzés:

FTC-PQS Waterpolo - A-Híd OSC Újbuda 7-11 (1-4, 2-4, 2-2, 2-1)

A párharcot 2-0-ra nyerte az OSC.

Az 5. helyért, 2. mérkőzés:

MKB-Euroleasing-BVSC - PannErgy-Miskolci VC 8-7 (3-2, 3-1, 0-3, 2-1)

Folytatja egymás elleni küzdelmét az 5. helyért a BVSC és a Miskolc a férfi vízilabda-bajnokságban, miután a szombati fővárosi mérkőzésen a vasutasgárda nyert a borsodiak ellen, s egyenlített a két győzelemig tartó párharcban.

A párharc állása: 1-1

A Debrecen szerezte meg a Pécs előtt a 11. helyet az élvonalbeli férfi vízilabda-bajnokságban, miután a szombati helyosztós meccsen nyert baranyai riválisa ellen, a párharc megnyeréséhez szükséges második sikert is elérve. A két együttes a rendes játékidőben nem bírt egymással, végül 7-7 után büntetőpárbaj döntött köztük.