Hortenzia, Gergő

Világkupa-győztes a férfi pólóválogatott

2018.09.16. 15:44

A magyar válogatott nyerte a Berlinben rendezett férfi vízilabda világkupát: Märcz Tamás szövetségi kapitány együttese a vasárnapi döntőben 10-4-re győzte le Ausztrália csapatát.

A magyar válogatott – amely a szombati elődöntőben az olimpiai- és Európa-bajnok Szerbia ellen nyert – kiválóan védekezett, Kardos Gergő a kapuban magabiztos teljesítményt nyújtott, elől pedig a négygólos Manhercz Krisztián volt a legeredményesebb.

A magyar válogatott 1999 után tudott újra nyerni a világkupában, írja az MTI.

A magyar csapat jól védekezve kezdte a döntőt, a kapuban a fiatal Kardos Gergő három nagy védést is bemutatott, de így is az ausztrálok szerezték meg a vezetést, ami után Manhercz Krisztián ötméteresével, valamint Zalánki Gergő szép lövésével fordított a magyar csapat.

A második negyedben is kellettek Kardos védései, amik mellett Zalánki, valamint Manhercz góljaival húzott el 4-2-re a szünetre a válogatott. Érdekesség, hogy az első két negyedben Kardos 12 lövésből tizet hárított, míg a túloldalon Joel Dennerlynek csak kilenc próbálkozás találta el a kapuját, igaz, abból négy gól született.

A harmadik negyedet rögtön egy kivédekezett hátránnyal, majd egy Manhercz-bomagóllal kezdte a magyar válogatott, egy kontra után pedig Jansik Szilárd harcolt ki ötméterest, amit újra Manhercz értékesített. Újabb ausztrál hibát követően emberelőnybe került a magyar csapat, Märcz Tamás időt kért, a figurát pedig Bátori egy gyönyörű lövéssel fejezte be, ideje korán lezárva ezzel az összecsapást.

A zárófelvonásban már teljesen felszabadultan játszhatott a magyar válogatott, amely végül 10-4-re nyert.

Magyarország-Ausztrália 10-4 (2-1, 2-1, 4-0, 2-2)

gólszerzők: Manhercz 4, Zalánki, Bátori, Pásztor 2-2, illetve Kayes, Power, Younger, Ford 1-1