új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Leimeter alakította 16-10-re a meccset, de ahogy az egész meccsen, még ekkor is sokkal koncentráltabban, pattogósabban védekeztek a spanyolok, ezért a 11. gólunkat nem sikerült belőni.

A két legjobb csapat játssza a döntőt, az USA és a spanyolok. Nekünk marad a bronzmeccs, az ausztrálok legyőzéséhez is bravúr kell pénteken.

Spanyolország kijutott az olimpiára.

• Garcia Godoy is betalált, ezzel meg is adta a kegyelemdöfést. (16-9) A spanyolok tökéletesen felkészültek arra a helyzetre, mit kell játszaniuk, ha a magyarok a zónában bíznak. A hátralévő percekben csak az lehet a cél, hogy tisztessé tegyük ezt a vereséget. Nem lesz könnyű, mert újabb emberelőny maradt ki, kétszer is a kapufa mentett a bejátszások utáni húzásoknál.

• "Hajrá magyarok!" - csatakiáltással mentek az utolsó negyedre a mieink, Vályi elvitte a labdát, a centerünk nyakába négyen estek, és a spanyolokhoz került a labda. Emberelőnyt kaptak, Pena első góljával 15-9 lett, innen már csak a csoda segíthet.

• Ortiz nagyon nagy gólt lőtt - ritka pontosan engedte el a labdát -, akkor alakult ki a legnagyobb különbség a két csapat között. Sikerült kivédekezni egy emberhátrányt, de a támadásunk erőtlen volt.

• Kettős előnyben voltunk, a legerdményesebb magyar játékos pedig könyörtelenül használta ki a helyzetet. Forca bal keze ismét villant, és jobb felsőbe vágta a labdát. Ebben a negyedben a harmadik gólját lőtte.

• A fordulás után az első gólt Forca lőtte, Szilágyi lövése azonban nem ment be, utána tudott nyúlni a spanyolok kapusa. A kapufáról kipattanó labdát megint a spanyolok szedték össze, Forca pedig most is biztos kézzel lőtt a kapuba. Gangl visszaállt közben.

• Gurisatti Gréta szorongatott helyzetből lőtt a rövid sarokba, a spanyolok megint kaptak egy büntetőt, amit Ortiz értékesített. A magyar előny labdaeladással zárult, a spanyoloktól Leiton használta ki. Gyöngyössy csavargólja a legjobbkor jött, Gurisatti pedig meglógott, már csak a kapussal állt szemben, és meg is oldotta a helyzetet.

• Szilágyi Dorottya gólját érthetetlenül elvették, Leimeter viszont emberelőnyt kihasználva lőtt egy szabályosat. Erre a spanyolok kettős előnyből válaszoltak, Espar hosszan lóbált, és a bal felsőbe juttatta a labdát.

• Gangl nem tudta fogni a lövését, Bíró lecserélte a mieink kapusát, Magyari Alda jött a helyére, de Leiton lövésével szemben ő is tehetetlen volt. Parkes Rebecca szépített. (7-4)

• Tarrago harmadik gólja is megvan, Gangl szerencsétlenül nyúlt a 6 méterről érkező labdához, ami így a jobb alsóban kötött ki. A slusszpoén viszont a magyaroké lett. Szilágyi az utolsó előtti másodpercben, amikor már kiléptek rá, és mindenki azt hitte, hogy ellövi, adott egy hidegvérű passzt keresztbe, a balkezes Leimeter pedig kapásból  kihasználta ezt az esélyt. A centert egyelőre sikerül kikapcsolni a játékból, de a kapuban jól jönnének a bravúrok. Mert akkor könnyen lehetne fordítani ezen a meccsen.

• De Espar labdája a gólvonal mögé pörgött. Az emberelőnyös támadásunk viszont kimaradt. Forca labdája is szerencsésen ment be, a kapufa segítette be. (4-2) Ahogy várható volt, sok gól lesz a meccsen.

• Natasa Rybanska harcolt ki ötméterest, Keszthelyi Rita úszott a büntetőhöz, és a kapu bal oldalát választotta. Leimeter Dórát egyedül hagyták, ő pedig a bal kapufa mellé hajította a labdát.

• A spanyolok előnyét sikerült kivédekezni, Gyöngyössy blokkolt, majd Ortiz kapufát lőtt, de a kipattanót nem sikerült megszerezni. Tarrago pedig belőtte a második gólját.

• Vályi Vanda ezúttal sem veszített. Az első támadásunk nem volt jó, de a spanyoloké sem, Gangl védett. Kimaradt magyar emberelőny után a spanyolok ötöst kaptak, Gangl beleért a labdába, de nem tudta kiütni.

• Bíró Attila Egerben kezdte a pályafutását, édesapjának híres borászata van a városban. Utána a Fradiba került, végül Olaszországban fejezte be. Volt Kemény Dénes másodedzője a férfiaknál, aztán elment Új-Zélandba, végül a kapitányi posztra tért vissza 2015-ben. A 2016-os Eb-győzelem mellett pályafutása legnagyobb győzelme lenne a mai.

• A két válogatott legutóbbi meccsén a 12-6-os spanyol győzelem Európa-bajnoki bronzérmet ért. Akkor a spanyolok hazai pályán játszottak. Amikor a mieink voltak hazai pályán, a 2017-es világbajnokságon, a spanyolok döntőt játszottak, a mieink nem jutottak a négy közé. A 2013-as vb-elődöntőben a spanyolok eggyel nyertek, 13-12-re. Akkor egyébként meg is nyerték az egész tornát Barcelonában.

• Az ő hatástalanítása lesz a meccs kulcsa. Az eddigi meccseken 11 gólt lőtt. Beatriz Ortiz Munoz neve mellett 10 találat áll. Nálunk Keszthelyi Rita a legeredményesebb játékos 20 góllal. Szilágyi Dorottya 15 gólt szerzett az eddigi meccseken.

• Mivel a másik ág elődöntőjében az Egyesült Államok legyőzte Ausztráliát, a mieink meccse nemcsak egyszerű elődöntő a spanyolokkal szemben a kvangdzsui világbajnokságon, hanem a győztes egyenesen olimpiai résztvevő is lesz, nem kell selejtezőt játszani. Az USA megnyerte a Világligát, és már tokiói kvótás.

• Hollandia - 12-8

A spanyolok az egyébként erős görögöket szétszedték, az Eb-győztes hollandokat is kvázi könnyedén verték a negyeddöntőben.