Óriási meccsen, egy góllal nyertek az oroszok ellen a magyar női pólósok

HUSZ1538
2020.01.15. 20:18 Módosítva: 2020.01.15. 21:20
A vízilabda-Európa-bajnokság első komolyabb akadályát sikerrel vette a magyar női pólóválogatott, és 9-8-ra legyőzte az oroszokat. A válogatott védekezése parádés volt, és persze volt egy Keszthelyi Rita, aki rekordot is döntött. Pénteken a csoport másik erős csapata, a görögök ellen dől el a csoportelsősség.

A vízilabda-Európa-bajnokság szerdai napján már igazi erőpróba, az orosz válogatott várt az első két meccsét félgőzzel is megnyerő magyar női válogatottra. Az oroszok ellen az utóbbi időben igen kevés siker született, a legutóbbi három magyar–orosz-meccset is ők nyerték meg. A tavaly nyári Világligán, majd aztán a  világbajnokságon is ötgólos különbséggel nyertek. Az utolsó magyar győzelem a 2018-as Európa-bajnokságon született, amikor egy szoros csoportmeccsen 8-7-re sikerült nyerni.

A játéknap utolsó előtti, holland–olasz meccsén szinte üres volt a Duna Aréna, ami a magyarok meccsére sem telt meg. Sőt, még kevesebben is voltak, mint a horvátok elleni első meccsen, ami nagy valószínűséggel annak is köszönhető, hogy ezt a meccset egy időben rendezték a férfi kézilabdázók Izland elleni Eb-meccsével.

Tökéletes védekezés

Az első negyed nagyon jól alakult a magyar válogatott számára. A csapat védekezése rendkívül hatékony volt, több orosz lövést sikerült blokkolni, nem egy kontrát harcoltak ki a támadóikkal szemben, így mindössze három emberelőnyös gólt tudtak dobni az oroszok. Ezzel szemben a magyar válogatott négyszer is bevette az orosz kaput, a gólszerzésben a válogatott csapatkapitánya, Keszthelyi Rita járt az élen három góllal.

A második, egyben történelmi találatát egy gyönyörű ejtés után szerezte, ami már a századik gólja volt az Európa-bajnokságokon,

és amivel megelőzte a korábbi magyar csúcstartót, Stieber Mercédeszt.

A második negyed elején a magyar támadójáték kicsit akadozott, de a védekezés továbbra is parádés volt, az orosz lövésekbe szinte mindig beleért egy kéz, vagy pedig Kasó Orsolya védett óriásit, így sikerült az oroszokat nullán tartani. A hosszú gólcsendet végül Gyöngyössy Anikó, a BVSC centere törte meg két és fél perccel a negyed vége előtt, majd Vályi Vanda növelte tovább az előnyt, amivel már 6-3-ra vezetett a magyar válogatott.

Elfogyott az előny, majd jött egy ejtés

A harmadik negyedre aztán teljesen megfordult a mérkőzés alakulása, a magyar támadásokból elfogyott az ötletesség, és nem sikerült gólt szerezni. Ami azonban ennél is nagyobb gond volt, hogy a védekezés intenzitása is csökkent, így az oroszok még a negyed első felében eltüntették a háromgólos hátrányukat.

Az átmeneti üzemzavarból aztán Keszthelyi Rita zsenialitása rángatta ki a csapatot, 1:23-mal a negyed vége előtt olyan gólt ejtett, amire csak nagyon kevesen képesek. Szilágyi Dorottya jól helyezett góljával pedig kettőre állt vissza a különbség az utolsó negyed előtt.

A negyedik negyed ismét az előny őrzéséről szólt, amit az elején újra magas színvonalon művelt a magyar csapat, de a jó támadásokra már kevesebb erő maradt. 4:42-vel a vége előtt Elina Karimova meg tudott úszni, és bepöccintette a hetedik orosz gólt, amivel újra egy gólra zárkóztak fel. Ezután többször is a hazai kapufa segítette ki a magyar csapat védekezését.

Alig több mint két perccel a meccs vége előtt Illés Anna gólja kulcsfontosságúnak bizonyult, mert ez lett a győztes gól, amivel a magyar válogatott óriási küzdelemben, 9-8-ra legyőzte az oroszokat. A magyar csapat 9 ponttal a csoport második helyén áll a jobb gólkülönbségű görögök mögött. Pénteken már a csoportgyőzelem lesz a tét a görögök ellen.

Magyarország–Oroszország 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)
Budapest, Duna Aréna, vezette: Dervieux (francia), Wengenroth (svájci)
gólszerzők: Keszthelyi 4, Gyönygössy, Illés, Leimeter, Szilágyi, Vályi, illetve Gorbunova 3, Karimova 2, Bersneva, Serzhantova, Timofejeva

Európa-bajnokság (Duna Aréna), nők, csoportkör, 3. forduló:

A csoport:

Görögország–Szlovákia 18-2 (4-0, 4-2, 6-0, 4-0)

Horvátország–Szerbia 9-8 (2-1, 2-3, 3-3, 2-1)

Magyarország–Oroszország 9-8 (4-3, 2-0, 2-3, 1-2)

Az állás: 1. Görögország 9 (62-12) , 2. Magyarország 9 (54-16), 3. Oroszország 6 (66-13), 4. Horvátország 3 (18-51) 5. Szerbia 0 (17-62), 6. Szlovákia 0 (6-69)

B csoport:

Franciaország–Németország 17-5 (7-1, 3-1, 3-1, 4-2)

Spanyolország–Izrael 18-2 (3-0, 4-1, 7-1, 4-0)

Hollandia–Olaszország 10-4 (2-2, 4-2, 3-0, 1-0)

Az állás: 1. Hollandia 9 pont (55-10), 2. Spanyolország 6 (49-18), 3. Franciaország 6 (33-26), 4. Olaszország 3 (27-30), 5. Izrael 0 (11-50), 6. Németország 0 (12-53)