Érik a magyar házidöntő a férfi Eurokupában!

2021.04.03. 21:10
A Szolnoki Dózsa fölényes, 20–12-es győzelmet aratott a Crvena zvezda vendégeként a férfi vízilabda Eurokupa elődöntőjének szombati első felvonásán.

A Tisza-partiak főként támadásban remekeltek, hiszen a második és harmadik negyedben is fél tucat gólt lőttek. A magyar együttes így magabiztosan várhatja a jövő heti visszavágót.

A másik ágon is magyar siker született: az OSC 10–7-re nyert a vendég görög Vuliagmeni ellen. Varga Dániel vezetőedző együttese – amely szerdán döntetlent játszott a Szolnokkal a ob I rangadóján – végig vezetve, magabiztos játékkal diadalmaskodott.

FÉRFI VÍZILABDA EUROKUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Crvena zvezda (szerb)–Szolnoki Dózsa 12–20 (1–4, 5–6, 2–6, 4–4)
A magyar csapat gólszerzői: Schmolcz 4, Drasovics 3, Filipovics, Pijetlovics, Angyal, Konarik, Kovács 2-2, Teleki, Szeghalmi, Nagy Á. 1-1

OSC–Vuliagmeni (görög) 10–7 (4–2, 3–0, 2–3, 1–2)
A magyar csapat gólszerzői: Erdélyi, Csacsovszky 2-2, Hárai, Manhercz, Bundschuh, Salamon, Burián, Tóth M. 1-1