Meglepetésre az olimpiai bajnok válogatott nem jutott negyeddöntőbe az Eb-n

D  YT20220904026
2022.09.04. 22:23
Az olimpiai bajnok szerb férfi vízilabda-válogatott bombameglepetésre nem jutott a nyolc közé a Splitben zajló 35. vízilabda Európa-bajnokságon, miután vasárnap este 10–9-re kikapott a francia csapattól.

A franciák a negyedik negyedet háromgólos előnnyel kezdték, a hétszeres Európa-bajnok szerbek azonban Dusan Mandic vezetésével egy perccel a vége előtt egyenlítettek. Egy csavar azonban még volt a meccsben, Mehdi Marzouki 29 másodperccel a vége előtt továbblőtte a franciákat.

A szerbeknek ezt megelőzően egy hetedik hely volt a legrosszabb szereplésük a kontinensviadalokon,

1999-ben Firenzében végeztek ennyire hátul, most csak a 9-12. helyért folytathatják szereplésüket.

A férfi tornán szereplő 16 csapatot négy kvartettbe osztották, amelyekből a csoportelsők rögtön a negyeddöntőbe jutottak, míg a második és harmadik helyezettek keresztbe játszanak egymással a nyolc közé kerülésért. A D jelű kvartettet imponáló magabiztossággal megnyerő magyarok kedden 15 órától találkoznak a Duna Arénában rendezett legutóbbi Eb-n bronzérmes Montenegróval.