Lehet, hogy mégis van mit rejtegetnie a Telegram letartóztatott vezérének?
További Tech cikkek
- Új válság fenyeget: a B-vitamin-hiány már itt van a sarkon, az italpolcok is kiürülhetnek
- Fontos változás jön a Google keresőjében, érdemes résen lenni
- Beperelték a YouTube-ot, súlyos vádakat fogalmaztak meg
- Háborognak a játékosok, órákra leállt a PlayStation szolgáltatása
- A YouTube egy új eszközzel segítene a feltörekvő tartalomgyártóknak
A változtatásra közel két héttel azután került sor, hogy a cég vezérigazgatóját, Pavel Durovot letartóztatták Franciaországban, mert állítólag hagyta, hogy „a bűncselekmények akadálytalanul folytatódjanak az üzenetküldő alkalmazáson”.
A The Verge hírportál közlése szerint a Telegram szóvivője, Remi Vaughn a helyzetre azt válaszolta, hogy az alkalmazás forráskódja nem változott.
A privát beszélgetések továbbra is privátak – bár egy új bejövő beszélgetést bármikor jelenthetsz a moderátoroknak a Blokkolás, Jelentés funkcióval. Bárki ellenőrizheti a Telegram nyílt forráskódját, és láthatja, hogy nem történt változás
– írja Vaughn.
Csütörtök este Pavel Durov kiadta az első nyilvános nyilatkozatát a letartóztatása óta, ebben azt ígérte, hogy jobban moderálja majd a tartalmakat a platformon. Mindez érezhető hangnemváltás azután, hogy a vállalat kezdetben azt mondta, „nincs semmi rejtegetnivalója”.
A Telegram felhasználói számának hirtelen 950 millióra való növekedése problémákat okozott, ami megkönnyítette a bűnözők számára, hogy visszaéljenek a platformunkkal
– írta csütörtökön megosztott nyilatkozatában Durov, majd hozzátette: „Ezért tettem személyes célommá, hogy biztosítsam, jelentősen javítsunk a dolgokon e tekintetben. Ezt a folyamatot belsőleg már megkezdtük, és hamarosan további részleteket fogok megosztani önökkel az előrehaladásunkról.”
Nem csak egy változtatásról van szó
Úgy tűnik, hogy néhány ilyen változtatás máris életbe lépett: a vállalat GYIK-oldala az elmúlt 24 órában ugyanis megváltozott. Vegyük az egyik részt, amelynek címe: „Illegális tartalom van a Telegramban. Hogyan távolíthatom el?”
Szeptember 5-én a Telegram válasza a kérdésre így szólt: „Minden Telegram-csevegés és csoportos csevegés privát a résztvevők között. Nem dolgozunk fel velük kapcsolatos kéréseket.”
De mostanra ezeket a mondatokat már eltávolították és a következővel helyettesítették őket: „Minden Telegram-alkalmazás rendelkezik »Jelentés« gombokkal, amelyekkel jelezheted a moderátoraink számára az illegális tartalmakat – mindössze néhány érintéssel”, majd az üzenetek jelentésének módjára vonatkozó utasítások következtek.
A The Verge-nek küldött üzenetben a Telegram szóvivője, Vaughn azt is közölte:
A GYIK módosítása csak azt tette egyértelműbbé, hogyan lehet jelenteni a Telegram tartalmát, többek között a DSA-n keresztül. Az eltávolított nyelv soha nem kapcsolódott a tartalomjelentéshez.
A Telegram sajtószolgálata viszont azokra a kérdésekre már nem válaszolt The Verge-nek, hogy mihez kapcsolódott az eltávolított nyelvezet, vagy hogy hogyan kezelik a kéréseket.
Pavel Durov letartóztatására akkor került sor, amikor a francia hatóságok előzetes vádat emeltek, miszerint az üzenetküldő platformot gyermekek szexuális zaklatásával kapcsolatos anyagok terjesztésére és kábítószer-kereskedelemre használják, a vállalat pedig megtagadta az együttműködést a nyomozókkal.