Az államalapító Kemal Atatürköt, valamint Abdullah Gül elnököt és Recep Tayyip Erdogan miniszterelnököt sértő videók miatt egy török bíróság betiltotta a YouTube videómegosztó portált.
A Sivas tartománybeli bíróság egy helyi polgármester keresetének adott helyt ítéletében, amelyet már el is juttattak a telekommunikációs hatósághoz, hogy tegye meg a szükséges lépéseket, jelentette az Anadolu török hírügynökség. A YouTube jelezte, kész együttműködni a hivatallal, hogy mihamarabb megoldást találjanak a konfliktusra.
Idén márciusban már történt hasonló eset. Akkor a Turk Telekom, a kis-ázsiai ország legnagyobb szolgáltatója tette elérhetetlenné az oldalt bírósági határozat alapján, amelyet egy Atatürk hírnevét rontó videó miatt hoztak. A helyzet két nap alatt rendeződött: a YouTube törölte a kifogásolt felvételt, és a törökországi internetezők újra hozzáférhettek a szolgáltatáshoz. (via MTI)
Belépés Facebookkal
- Budapest, XIV. kerület Fischer István utca 119-121.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, XI. kerület Medvetalp utca 7.
- Alapterület 187 m2 Szobák 4 db Vételár 136,85 M Ft
Rovataink a Facebookon