Az Apple felhívta a figyelmet, hogy 15-30 centiméter távolságot tartsanak legújabb telefonjától és a MagSafe töltőktől azok, akiknek beültetett pacemakerük vagy defibrillátoruk van.
Az elmúlt évben 4,5 milliárd dollárt bukott az üzletágon, ezért azt mérlegeli az LG, hogy felhagy a mobiltelefon-gyártással. A Korea Herald egy olyan belső feljegyzés birtokába jutott, amelyben a cég vezérigazgatója, Kwon Bong-seok az éles piaci verseny miatt „ kénytelen hideg fejjel dönteni ” .
Csendben leállították a kárörvendő reklámot. Bárcsak tudnánk, hogy mi áll a háttérben.
A kínai gyártó innovatív borítása óvatos megfontoltsággal kezdi megközelíteni a kacsintós pénztárcák által képviselt vizuálesztétikai csimborasszót.
2018 óta csökkentek az eladások, de jövőre becélozták a rekordév eredményét.
Az Apple tervei szerint 96 millió telefont gyártatna 2021 első felében, ami 30 százalékos növekedést jelent az idei évhez képest – értesült a Nikkei Asia. A rendelés nemcsak az új iPhone 12-eseket, de a 11-eseket és az SE-ket is tartalmazza, teljesítésével azonban az egész iparágat sújtó alkatrészhiány miatt problémák adódhatnak.
A cupertinói cég tervei szerint régi és új telefonokból összesen mintegy 230 eszközt gyártana 2021-ben. Ez 20 százalékos növekedést jelentene 2019-hez képest.
A világsajtó könnyekkel küszködve búcsúzkodik a Samsung egyik korszakos telefonjától, a digitális tollal felszerelt produktivitástelefontól, a Note-tól. Hát hol itt az igazság?
A „folyamatosan változtatható OLED kijelző” gombnyomásra szélesebb alakot vesz fel. Az Oppo komolyan gyártani készül. Ha kijön izgalmas lesz és nagyon drága.
Október végétől rendelhető az LG Wing, aminek rögtön bérelt helye van minden idők legfurább mobiljainak örökranglistáján. Lefegyverző és rokonszenves, hogy a gyártó nem félt vállalni egy ilyen ötletet.
Miközben az emberek már markolják és viszik az új iPhone 12-ket, a kiszivárogtatók újabb sziket várogtattak ki.
Az Asus tavaly februárban a barcelonai mobilkongresszuson rántotta le a leplet a Zenfone 5-ről, ami telibe koppintotta az iPhone X-et, és óriásit elsőzött az ott megjelenő betüremkedés, a notch lemásolásával. Mire a boltokba került, szépen el is vesztette ezt az előnyét, mert az összes többi gyártónak is lett ilyen telefonja, de ennek ellenére a maga kategóriájában azért egyáltalán nem kellett szégyenkeznie, mi is pozitívan nyilatkoztunk róla.
Idén ennél egy fokkal nagyobbat álmodott a tajvani cég, és egy igazi prémium modellel rukkolt elő, ami elsősorban a motoros kamerarendszerével és az óriási aksijával tűnik ki a mezőnyből.
Idén szárnyra kapott a pletyka, hogy az Apple végre piacra dob egy dupla SIM-kártyás telefont, és most az iOS 12 fejlesztői béta változatában találtak néhány részletet, ami ezt alátámasztja.
Az eddigi legnagyobb ötödik generációs - 5G - hálózatépítési projektet jelentette be a Nokia és a T-Mobile USA, amelyben a finn központú cég 3,5 milliárd dollárért építi fel az amerikai szolgáltató vadonatúj infrastruktúráját, végponttól végpontig, beleértve minden technológiát, szoftvert és szolgáltatást.
Naponta 2 milliárd percet beszélgetnek egymással a WhatsApp felhasználói hanghívással vagy videotelefonálással, és ezt most már csoportosan is megtehetik.
Láthatóvá vált a Samsung teljesítményén az okostelefonok piacának globális megtorpanása, és a dél-koreai elektronikai óriás bevétele elmaradt az üzleti elemzők várakozásától. Ezen a következő hónapokban viszont változhat, hiszen nemsokára megjelenik a Galaxy Note 9, a Samsung egyetlen igazán egyedi sorozatának legújabb példánya.
Az első negyedévben tapasztalt erős megtorpanás után újra több mint százmillió okostelefont értékesítettek Kínában a június 30-ával véget ért három hónap alatt. A június 30-án véget ért negyedévben 104 millió okostelefont adtak el a Canalys piackutató intézet kimutatása szerint, mi 14,3 százalékos ugrás az előző negyedévhez képest, igaz, 8 százalékkal így is elmarad a tavalyi második negyedév 113 milliós eladott darabszámától.
A helyzet így is javuló tendenciát mutat, január-márciusban ugyanis negyedéves összevetésben 20 százalékkal, éves szinten pedig 22 százalékkal volt kevesebb az értékesített készülékek száma.
A számítógépeken és mobilokon egyaránt népszerű videolejátszó most nem tölthető le a Huawei telefonjaira, mert az app fejlesztői feketelistára tették a kínai gyártót. A döntésüket azzal magyarázták, hogy a Huawei telefonjai túl agresszíven kezelik a háttérben futó appokat.
Kapaszkodjanak meg, mert elképesztően erős pletykavihar következik. Korábbi hasonló eseményeken már kiderült, hogy a Samsung is ilyen készüléken dolgozik, amit egy ideig Galaxy X néven emlegettek, de manapság már Galaxy F-ként hivatkoznak rá. Most pedig arról szólnak a legfrissebb értesülések, hogy a Huaweinek hamarabb lesz összehajtható telefonja. Mármint nemcsak egyszer összehajtható telefonja, hanem olyan, amit aztán szét is lehet hajtani, és közben nem megy tönkre.
Március óta várnak az Androidot használók arra, hogy végre ők is bekapcsolhassák a Youtube felületén a sötét kezelőfelületet, ami az iOS-en már több hónapja elérhető.
Az Apple idén úgy újítja meg a kínálatát, hogy mindegyik készülékének bevágásos kijelzője lesz, ebben a legolcsóbb modell sem tér el a többitől. A költségcsökkentés azt is jelenti viszont, hogy ennek a telefonnak a kijelzője nem OLED technológiájú lesz, hanem úgynevezett Full Active LCD, és ennek az új technológiának hála vékonyabb lehet a készülék kávája. Legalábbis ezt írja a japán Macotakara nevű portál.
A digitális eszközök használata kihívást jelent mindazoknak, aki nem ebbe születtek bele, és a munkahelyen sem találkoztak túl sok informatikával. Néhányan úgy vannak vele, nem is szeretnének sokkal többet tudni, és bizonyos szempontból igazuk van. A telefonok tömve vannak szakzsargonnal, túlbonyolított menükkel, és még ha egyszerűbb nézetbe is vált a júzer, akkor is találkozhat előre nem látható csapdákkal.
Ezt a problematikát a főleg időseknek fejlesztő svéd Doro azzal próbálja átugrani, hogy a telefon felületén mindent a felhasználó szájába rág, a hétköznapi tevékenységek logikája szerint alakítja ki a menürendszert, a bonyolultabb dolgokat pedig a hozzáértő megbízható rokonokra bízza.
Hosszú utat tettek meg a karórák azóta, hogy az alpesi népek elkezdtek nagyon jók lenni az apró fogaskerekek lehetetlenül kis helyekre begyömöszölésében. Ma az okosórák képviselik a műszaki fejlettség csúcsát, és a Magyar Telekom még erre is rátenne egy lapáttal. Azzal az újdonsággal szeretne vevőket és előfizetőket találni a Huawei Watch 2 nevű termékre, hogy a beépített eSIM modulnak hála ez a szerkezet önállóan képes az internetre csatlakozni, nem kell saját kezűleg kártyát dugni bele, tudunk vele telefonálni, és bizonyos szituációkban átveszi a mobilok feladatait.
Az eSIM ugyan megtalálható az Apple Watch 3-ban és a Samsung Gear S3-ban is, de ez mobilszolgáltatói támogatás nélkül fabatkát sem ér, ezért kulcsfontosságú a Telekom szerepe ebben az egészben. A szolgáltató a Huawei karórájával mutatja be az új technológiát.
Sokan mondják a nálam lévő CAT S61-re, hogy pont ilyen mobilt akarnak, de kevesen gondolják komolyan. Elsőre vonzó a telefon ellenálló borítása, hogy elvileg nem kell rá védőtok, hivatalosan többször is bírnia kell 1,8 méteres zuhanást a betonra, és egy órát lent lehetne a medence alján, amíg valaki elég józan nem lesz, hogy lemerüljön érte és kiszedje.
Persze mindenki hamar rájött, hogy a CAT S61 extráit akkor lehet a mindennapi életben kihasználni, ha egyébként is szerszámos táskával és/vagy sárdagasztó bakanccsal jár az ember dolgozni.
Maga az S61 is egy digitális műszergyűjtemény.
Nagyon küzd a HTC a fennmaradásért, és miután tavaly kétezer telefontervező mérnökét eladta a Google-nek, idén szeptemberig további ezerötszáz embertől megválik. Öt éve még 19 ezren dolgoztak a cégnél, a leépítés után kevesebb mint ötezren maradnak, és ezt már nem igazán lehet azzal magyarázni, hogy a vállalat gyára lenyűgöző mértékben robotizált. Ezt tavaly mi is megnéztük Taojüanban. Az újabb leépítés mögött az áll, hogy nem pörögnek jól az eladások – ezért is izgalmas látni, hogy mivel készült idén a HTC.
A céges gyötrődésből semmi sem látszik a nyár elején bemutatott U12+ mobilon. A társaság teljes nyugalommal folytatja azt a – nem túl sikeres – stratégiát, hogy nagyjából mindent beépít egy telefonjába, ami csak elképzelhető. A végeredmény most sokkal jobb, mint az U Ultra esetében, sőt, az idei kínálat egyik legfittebb, leggördülékenyebb rendszerét és a világ egyik legjobb mobilos kameráját veszi kézbe, aki a HTC U12 Plust választja. De az összkép így sem tökéletes.
Az Európai Unióban való lét egyik legnagyobb előnye a 2017 nyarán bevezetett roamingszabályozás, mert ennek hála ma is normális áron tudunk mobilnetre csatlakozni a tagállamokban. A Telenor segített nekünk megismerni a változás hatásait. A grafikonjaik úgy is önmagukért beszélnek, hogy a pontos forgalmi adatokat ki kellett hagyni, mert a szolgáltatók üzleti titokként kezelik ezeket számokat.
A bizarr 16 lencsés zsebkamerájáról ismert Light be szeretne szállni a mobiliparba. Kísérletképpen elkészített néhány prototípust 5 és 9 hátlapi lencsével. A Light azt állítja, hogy a működő prototípusa 64 megapixeles fényképeket tud készíteni, elég jól fotóz félhomályban, és a tér mélységét is pontosabban érzékeli, mint a most kapható mobilok.
Most először láthattunk valódi ötödik generációs (azaz 5G) mobilhálózati kapcsolatot egy hazai távközlési cégnél, és már megvan a hipermodern szolgáltatás első felhasználója: a Magyar Telekom rendszerére a Magyar Telekom csatlakozik. Pontosabban egy repülni nem engedett drón (nehogy lefejezze a nézőket), két zárt pályán futó játékautó (lásd: 80-as évek), és pár Hololens volt a Telekom székházában lévő egyetlen 5G cellára csatlakoztatva a hétfői bemutatón. Erre még nehéz lenne azt mondani, hogy elértük a gazdaságos bevezetéséhez szükséges méreteket.
Persze a bemutató csak egy gondolatébresztő volt, hogy mindenki - főleg az iparban - elkezdjen végre azon agyalni, hogy az 5G képességeivel miként tudja majd növelni a hatékonyságát, hogyan tud vagy sok ezer szenzorral, vagy gigabites sebességgel, vagy ezredmásodperces válaszidejű távvezérléssel értéket teremteni. Pár évünk van ezt kitalálni, hazánkban nagyjából 2020-2022 környékén indulhat el az 5G.
A Samsung következő termékbejelentése augusztus 9-én Brooklynban, és már most kiküldték az amerikai újságíróknak a meghívókat a méretes Barclays Központban megrendezésre kerülő sajtóeseményre. A dél-koreai gyártó sohasem mondja meg előre, hogy milyen új terméket mutat be, de azért mindig elhelyez a meghívókon pár árulkodó jelet, hogy felkeltse az érdeklődést.
Ez most egy S Pen
A telefonokon futó Android Messages sms-kliens egy ideje a számítógépünkkel is összeköthető, hogy kényelmesen, a laptop billentyűzetén tudjuk beírni az üzeneteket, és ennek örömére az alkalmazásban néhány ajándékot - easter egget - is elrejtettek a fejlesztők. A megfelelő kulcsszavak beírásával japán emoticonok jelennek meg az üzeneteinkben.
A Google megtalálta a módját annak, hogy miként érje el az okostelefont (még) nem használó több milliárd embert. A keresőóriás 22 millió dollárt fektetett be a KaiOS csapatába, amely az azonos nevű, egyszerűbb mobilokon futó operációs rendszert fejlesztik. A befektetés célja az, hogy a KaiOS rendszer részévé váljanak a Google szolgáltatásai, például a kereső, a térkép, a hanggal irányítható segéd, és a Youtube.
Többek közt a Nokia, az Alcatel és a Mixromax ad el KaiOS-t futtató mobilokat, ez fut például a hamvaiból idén felélesztett új Nokia 8810-esen.
Rovataink a Facebookon