
Az ausztrál CSIRO, tudományos és ipari kutatóintézet fejlesztői által "viselhető hangszerpólónak" nevezett hardver érzékeli a karmozdulatot, és akkordokká alakítja. Ez ugyanis a léggitározás lényege, amikor az előadó hangszer nélkül, a pantomim eszközeivel, teljes átéléssel képes eljátszani egy számot.
Érzékeli, akkordosítja
Az egyszerű hosszú ujjú póló könyökrészébe és ujjaiba épített szenzorok gondoskodnak a léggitározó mozdulatainak akkordokká alakításáról. A póló az imitált gitározás akkordjait drótnélküli kapcsolattal továbbítva zenévé alakítja, írja a BBC.

A póló akcióban
"Egyszerű használni, a virtuális hangszer minden jelentősebb zenei vagy számítástechnikai tudás nélkül képes zenélni. Viselője ugrándozhat, a hangzás pedig tökéletes. A technológia mindenfajta ruházathoz illik, és ezzel átalakítja a ruházkodás tradicionális védelmi és esztétikai szerepét, és a szórakozás és szórakoztatás terepére tolja" - mondta Richard Helmer, a CSIRO mérnöke. A CSIRO videója a léggitározó póló teszteléséről itt látható.
A léggitározás nagy hagyományát bizonyítják a nemzetközi bajnokságok, illetve a 2006. szeptemberben, Finnországban rendezett első léggitár-világbajnokság, japán győztessel.
Rovataink a facebookon