Erre nyújt megoldást az F-Secure-nek a hannoveri CeBIT-en bemutatott megoldása: a Messaging Security Gateway P-Series önmagát tanítja, s az üzenetekben több mint 200 ezer szerkezeti és tartalmi jellemzőt vizsgál meg azért, hogy felismerje és kiszűrje a kéretlen leveleket. A Proofpoint Inc.-vel közösen, a nagyvállalatok és a szolgáltató partnerek számára kifejlesztett eszköz védelmet nyújt a levélszemét, a vírusok, az adathalászat, a túlterheléses és címtár-feltérképezési támadások ellen is.
F-Secure: egyre gyorsabban terjed a levélszemét
Az elmúlt
tizennyolc hónapban háromszorosára nőtt a kereskedelmi célú,
interneten terjesztett levélszemét-küldemények (spam) száma,
miközben a vállalati felhasználók 75 százaléka 10, vagy annál több
másodpercenként töröl ki egy-egy spam-et a levelezési listájáról.
Az F-Secure felmérése kimutatta azt is, hogy 2004-ben
naponta 2,5 milliárd szexualitással összefüggő spam terjedt a
világhálón.
Mindebből következik, hogy a vállalatoknak, illetve
felhasználóknak egyre több idejükbe, s ezért egyre több pénzükbe
kerül a levélszemét törlése a levelezési listájukról, illetve a
megelőzése annak, hogy ilyen típusú üzenetet kapjanak.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
tegnap, 12:16
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
tegnap, 14:34
- Belföld
Tárca nélkül október 1-től.
szeptember 12., 21:04
- Kultúr
A szennyezett gyártelep helyén szellős, izgalmas elemeket felvonultató közpark nyílt. Megnéztük, mit tud Budapest legújabb zöldterülete, a Széllkapu.
szeptember 12., 16:17
- Belföld
Állítja, hogy öt népegészségügyi program indult célzott szűrőprogramokkal, egyre több orvos és egészségügyi szakember dolgozik itthon.
2 órája