Divatba jönnek a tacskólábú macskák
Nagy-Britanniában a jelek szerint divatba jönnek a rövid lábú - tacskólábúnak nevezett - macskák. Tenyésztőik szerint ugyanis nagy előnyük, hogy nem képesek felugrani értékes bútorokra és felkapaszkodni függönyökre. Ráadásul az sem valószínű, hogy meg tudnák fogni (és enni) a házimadarat. "Úgy gondoljuk, hogy ezek a macskák a szó szoros értelmében tökéletesen megfelelnek olyanoknak, akik sok időt töltenek el otthonukban - állította a Daily Mail című lapnak adott nyilatkozatában az 54 éves Barry Newcombe, aki az első "munchkin"-fajta macskát importálta az Egyesült Államokból. A brit macskatartók egyesülete azonban tiltakozott a tacskólábú cicák angliai tenyésztése ellen. - Ellenkezik a macska természetével, ha az állat nem képes ugrani, mászni és vadászni - mutatott rá Therese Clarke, az egyesület igazgatónője. A brit állatvédők egyesülete viszont arra az álláspontra helyezkedett, hogy ameddig a tacskólábú cirmosok nem szenvednek fájdalmaktól, addig létezésük ellen semmiféle kifogást nem lehet emelni - áll a dpa jelentésében. Arról, hogy okozhat-e lelki fájdalmat az ilyen macskának, ha mint a rajzfilmben, sohasem tudja megfogni az előtte grasszáló egeret, nem szól az állásfoglalás.
Az oldalról ajánljuk
- Gazdaság
A miniszter tárgyalt Liam Fox brit parlamenti képviselővel, akit a Világkereskedelmi Szervezet főigazgatójának jelöltek.
3 órája
- Külföld
Károsnak tartják a kormányzati beavatkozást az egyetem vezetésébe.
szeptember 12., 14:47
- Belföld
Szijjártó Péter az RTL-től kapott kérdésekre válaszolt, a kérdés-feleleknek ismét az adriai luxusjachtozás állt a középpontjában.
1 órája
- Belföld
Sokaknak ezen múlhat, hogy lesz-e munkahelyük, vagy járhat-e iskolába gyermekük – fogalmazott a főpolgármester.
szeptember 10., 12:58
- Gazdaság
Az olyan alapvető élelmiszerek ára is elszállt, mint a tojás, a cukor, a burgonya és a tej.
szeptember 9., 12:19